Thiocilline Deri Pomadı

Thiocilline nedir?

Potasyum deri pomad antibiyotik bir üründür ve birçok cilt problemini tedavi eden bir ilaçtır. Çeşitli cilt problemlerinin, özellikle mikropların ve bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarının giderilmesinde etkilidir. İmpetigo hastalığının tedavisinde özellikle tercih edilir. Bu hastalık, irin dolu ve kabuk benzeri sarımsı kabarcıklarla ortaya çıkan ve Thiocilline Deri Pomadı sayesinde kontrol edilebilen bir cilt enfeksiyonudur. Thiocilline; Saç folikülü ve tırnak bölgesi çevresindeki iltihap ve egzamayı iyileştirmede rol oynar. Sivilce, kaynama, apse ve dolaşma gibi bakterilerin neden olduğu her türlü enfeksiyon için etkili tedavi sağlar. Ek olarak, Thiocilline cilt pomad, doktorlar tarafından cilt yanıkları, meme ucu çatlakları, travmatik yaralar ve dış kulak iltihaplarında reçete edilen ilaçlar arasındadır. Thiocilline fiyat için litfen eczacınıza danışın.

Thiocilline Deri Pomadı

Thiocilline ne için kullanılır?

Thiocilline deri merhemi aktif maddeleri, simrasin ve neomisin sülfat, bakterileri öldüren antibiyotiklerdir. Thiocilline merhem yaygın olarak bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Thiocilline krem, burada listelenmeyen diğer amaçlar için de kullanılabilir.

Thiocilline ne işe yarar?

Bu ilaç, küçük kesikler, sıyrıklar veya yanıkların neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarını önlemek için kullanılır. Ayrıca impetigo, egzama, saç folikülü iltihabı, kaynar, apseler, dolaşıklık ve kütikül iltihabı gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bazı bakterilerin oluşmasını durdurarak çalışır. Antibiyotik olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Thiocilline, beyaz renkli 30 gram merhem şeklinde ve bir tüp içinde sunulur. Bu cilt kesesi, cilt ve yaralanmalardaki farklı mikrobiyal ve inflamatuar reaksiyonları kontrol etmede etkilidir. Thiocilline, Neomisin ve Basitrasin adı verilen aktif maddeler vardır. Bu maddeler bakteri üzerinde güçlü bir etkiye sahip antibiyotiklerdir. Thiocilline, cilt üzerindeki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eder. Örneğin, egzama, dolaşma, saç kökü iltihabı gibi hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ayrıca yaralar ve diğer cilt travmaları, yanıklar, meme başı çatlakları ve dış kulak kanalı hastalıkları için de son derece iyidir.

Thiocilline nasıl kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra, etkilenen bölgeye, genellikle günde 1 ila 3 kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği gibi, az miktarda krem uygulayın. Bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Thiocilline ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Böyle bir durumda ilacı silin ve bu alanı suyla iyice durulayın. Thiocilline kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Bu ilacı doktorunuz tarafından belirtilen talimatlardan daha uzun süre uygulamayın, daha sık almayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek. Aksine, yan etki riski artabilir. Doktorunuz aksini söylemedikçe bu ürünü 1 haftadan fazla kullanmayın. Thiocilline, cildin lezyonlu bölgesine sürülerek kullanılır. Bu kremi her zaman doktor tarafından bildirilen talimatlara uygun olarak kullanmalısınız. Tedaviniz sırasında doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız çok önemlidir. Düzgün ve düzgün kullanmazsanız şikayetleriniz artabilir ve sağlığınız doğrudan etkilenebilir.  Krem, alanı tamamen kaplamak için ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Daha sonra hafifçe masaj yapılarak emilmesi sağlanmalıdır. Thiocilline günde 3 veya 4 kez kullanılmalıdır.

Thiocilline yan etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Thiocilline bileşenlerine duyarlı kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilir. Aşağıdakilerden biri meydana gelirse, Thiocilline kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza bildirin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

  • Ellerin, ayakların, bileklerin, yüzün, dudakların şişmesi veya ağız veya boğazın şişmesi, yutmayı veya nefes almayı zorlaştırır.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkiler. Bunlardan birine sahipseniz, Thiocilline’e karşı ciddi bir alerjiniz var. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi çok nadirdir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyin:

Yaygın:

  • Uzun süreli kullanımda kızarma, kaşıntı ve şişme gibi yan etkiler görülebilir.

Bilinmeyen:

  • Görsel olarak bulanık, bu bulgular ilacın kesilmesiyle ortadan kalkar.
Yorum yapın