Pantpas Nedir? Pantpas Ne İşe Yarar?

Pantpas proton pompası inhibitörü olarak görev yapan ve midedeki birçok sorunun çözümünde tercih edilebilen ilaçtır. 40 miligramlık tabletler halinde satışa sunulmaktadır. Doğru bir şekilde kullanılırsa yan etkileri ortaya çıkmadan sindirim sisteminde yer alan sorunları çözmeyi başarır.

Pantpas Nedir?

Vücudumuzda ortaya çıkan herhangi bir sorunda tedavi amacıyla aldığımız ilaçları kullanacaksak ilaçların özellikleri hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Pantpas 40 mg nedir sorusuna verilecek olan cevabın bu kadar yoğun bir şekilde araştırılmasının da sebebi bu.

Gün içerisinde sürekli olarak yiyecek ve içecek tükettiğimiz için sindirim sistemimiz durmadan çalışmaktadır. Midenin asit üretimi ile birlikte vücuda alınan tüm gıdalar sindirilir ve vücudun diğer sistemlerine aktarılır.

Midenin üretimini gerçekleştirdiği asit bazı durumlarda fazla gelebilir. Oldukça güçlü bir yapıda olan asidin yüksek miktarda üretilmesi mide yanması ya da ekşimesi gibi sorunlar ortaya çıkarır. Böyle durumlarda Pantpas kullanımı söz konusu olacaktır. Pantpas nedir sorusunun yanıtını net bir şekilde öğrenen kişiler kısa sürede çözüm olması amacıyla doğru dozlarda kullanım gerçekleştirebilirler.

Pantpas Ne İşe Yarar?

Pantpas genellikle mide problemlerinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak midede yaşanan tüm sorunlarda Pantpas kullanımının doğru bir hamle olacağını düşünmek yanlış olur. Pantpas genellikle;

  • Hazımsızlık,
  • Mide yanması,
  • Mide ekşimesi,
  • Mide ülseri,
  • On iki parmak ülseri,
  • Reflü,
  • Zollinger-Ellison sendromu, hastalıklarında tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Yukarıda sayılan sağlık sorunlarından bir ya da bir kaçına sahip olan kişiler Pantpas kullanarak sorunlarından kurtulmayı başarabilirler. İlacı kullanmadan önce doktorlara danışmak en doğru karar olacaktır. Doktorlar tarafından reçete edildiği takdirde kullanılırsa hastalar için çok daha sorunsuz bir süreç geçecektir.

Pantpas Nasıl Kullanılır?

Pantpas kullanımı son derece kolay bir üründür. Doktorlar tarafından Pantpas 40 mg tablet kullanımı önerilmişse bu durumda hastanın doğru dozlarda ilacını kullanması ve sabırlı bir biçimde hastalıkların ortadan kalkmasını beklemesi gerekir.

Pantpas aç karna tüketilen bir ilaçtır. Birçok hastalık için günde 1 doz yeterli olur. Basit mide rahatsızlıklarında yarım tablet kullanımı dahi yeterli etkiyi gösterir. Bazı hastalıklarda ise günde 2 defa kullanımı önerilecektir.

Hazımsızlık, mide yanması ve ekşimesi durumunda 20 mg. tüketimi yeterli olur. Ülser ve reflü rahatsızlıklarında ise 40 mg. kullanım doğru bir tercih olacaktır. Zollinger-Ellison sendromu olan kişilerin ise günlük olarak 80 mg. ile 160 mg. arasında değişen dozlarda kullanması gerekli olacaktır.

pantpas

Kimler Pantpas Kullanamaz?

Eczanelerde Pantpas 40 mg fiyat araştırması yapan kişiler son derece uygun bir ilaç ile karşılaşırlar. Birçok kişi uygun fiyatı ve olumlu etkileri sebebiyle mide rahatsızlıklarında direkt olarak bu ilacı kullanır. Ancak ilacın kullanımının sakıncalı olduğu kişiler yer almaktadır.

İlk olarak hamile ya da emziren kadınların kullanması doğru olmaz.12 yaşından küçük çocukların kullanması da sakıncalı olacaktır. Kısa süre öncesinde mide rahatsızlıklarının tedavisinde bir ilaç kullanan ve alerjik reaksiyon ile karşılaşan kişilerin de kullanmaması önem arz eder.

Son olarak yakın dönemde endoskopi yaptıracak olan kişilerin kullanmaması gerekli olacaktır. Bu kişilerin endoskopi sonuçları olumsuz etkileneceğinden ilacı kullanmamaları daha doğru bir tercih olur.

Pantpas Fiyatı Ne Kadar?

Pantpas 2021 senesinin ortasına kadar 55 TL satış fiyatı ile kullanıcılara sunulmaktaydı. Yılın kalanında ise Pantpas fiyat konusunda büyük bir indirime gidildi ve fiyatı 26 TL seviyesine indi. Artık hastalar 26 TL gibi uygun bir fiyatlar ilacı satın alabileceklerdir. Eczanelerden normal reçete ile satın alınabilir. Herhangi bir ekstra işleme gerek olmaz.

Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın