Nootropil Nedir? Nootropil Ne İşe Yarar?

Nootropil 800 MG 30 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Nootropil 800 mg 30 film tablet kullanımında doktor tavsiyeleri ve belirlediği dozlar oldukça önemlidir. Aynı zamanda da bu ilacın prospektüsünü okuyarak, kullanmaya başlanması da tavsiye edilmektedir. Nootropil kullanan hastaların bilişsel davranışlarına çözüm üretmek adına bu yönteme dayalı hareket ettikleri söylenebilmektedir. Bu ilaçların günlük olarak 3 ile 6 tablet tüketebilmeleri de söz konusudur.

Nootropil , baş dönmesi, sersemlik hali ve dikkat eksikliğinden kaynaklı olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında da kortikal kaynaklı miyoklonus rahatsızlığının tedavisinde de tercih edilen bir ilaç olarak adlandırılmaktadır.

Nootropil kullanımı eğer etkisini göstermiyorsa doktor tavsiyesi üzerine arttırılabilmektedir. Doktorların tavsiyesine uymak son derecede önemlidir.

Nootropil ilacı günde üç kez kullanmak gerektiği vurgulanmaktadır. Bu tabletler, yemek esnasında ya da tok karna da alınabilmektedir. Su yardımıyla tüketilecek olan Nootropil tabletlerinin çiğnenmeden ya da kırılmadan yutulması gerektiği de ifade edilmektedir.

Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği bulunan hastalarda gerekli dozun ayarlanması gerektiği de ifade edilmektedir. Aynı zamanda da etkisiz ya da fazlasıyla tesirli olmasıyla da doktora danışmak gerekmektedir. Gereken dozdan fazlasının alınması halinde eczacı ya da doktorlarla iletişim kurmak da gerekebilmektedir.

Turuncu renkli, çentik içeren ve N/N işaretini barındıran film kaplı tabletler Nootropil adı altında piyasaya sürülmektedir. Her Nootropil kutusu içerisinde 30 adet tablet yer almaktadır.

Nootropik ilaç grubu içerisinde yer alan Nootropil , kişilerin bilişsel süreçleri içerisinde etkilidir. Öğrenmeyi ve hafızayı güçlendiren bu ilaç aynı zamanda da yatıştırıcı olarak da bilinmektedir.

Nootropil tabletlerinin kullanım amaçları genel olarak yetişkinlere yöneliktir. Hafıza kaybı, dikkat eksikliği ve araç kullanma yeteneğinin kaybedilmesi gibi durumların giderilmesinde tercih edilmektedir. Uzuvlarda ve gövdede görülen kasılmalarda da tercih edilmektedir. Son olarak baş dönmesi ve denge bozuklukları konusunda da devreye giren bir tedavi seçeneğidir.

Çocuklarda da kullanılan Nootropil ilacı, konuşmakta güçlük çeken ve disleksi tanısı konulan hastalar için de uygun bir konumdadır.

Nootropil

Nootropil 800 MG 30 Film Tablet Yan Etkileri

Nootropil içeriğinde yer alan maddelere alerjisi bulunanların yanı sıra talimatlara uymadan kullanan kişilerin belli başlı şikayetler yaşamaları söz konusudur. Bu sorunların yaşanması halinde sağlık kurumuna gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Nootropil kullanımıyla beraber aşırı hareketlilik hali, sinirlilik, aşırı huzursuzluk, kaygı, zihin karmaşası, kilo artışı, depresyon, yorgunluk, vertigo, karın ağrısı, mide bulanması ve kusma gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bunun yanında ciltte yanma hissi, uykusuzluk, baş ağrıları, kaşıntı, kurdeşen ve üst karın ağrısı gibi şikayetlere de neden olabilecektir. Nootropil ile bu rahatsızlıklardan herhangi birini yaşamak yanlış kullanımdan kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek problemler olarak ifade edilebilmekte ve bu rahatsızlık hallerinde sağlık kurumlarına yönelmek gerekebilmektedir.

Nootropil 800 MG 30 Film Tablet Prospektüs


Geri Ödeme Kodu

A05477

Satış Fiyatı

14.47TL

Reçete Durumu

Normal Reçeteli bir ilaçdır.

Barkodu

8699624090010

Etkin Madde

Pirasetam

ATC Kodu

N06BX03

Birim Miktar

800

Birim Cinsi

MG

Ambalaj Miktarı

30

“Nootropil Nedir? Nootropil Ne İşe Yarar?” üzerine bir yorum
Yorum yapın