Nimes Combo Jel

Nimes combo jel nedir?

Nimes combo jel, kalsifikasyon, bel, boyun ve boyunda şiddetli ağrı yaşayan kişiler tarafından kullanılan bir ilaçtır.

Nimes combo jel ne için kullanılır?

Nimes ağrı kesici mi? Uygulandığı alanda kas gevşetici ve ağrı kesici etkisi olan bu jel, omurganın (eklemlerde artrit ve yıkım), ekstra eklem romatizması ve ağrılı kas kasılmalarının (spazmları) tedavisinde boyun, bel, sırt; Kaza veya spor yaralanmaları nedeniyle burkulma, yaralanma ve ezilme ve ortopedik cerrahi ağrıdan kaynaklanan ağrılarda nimes ağrı kesici olarak kullanılır.

Nimes combo jel ne işe yarar?

Bu jel, uzman tavsiyesi olmadan kullanmamanız gereken bir ilaçtır, alerjik reaksiyon ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. İstanbul’da nimes ilaç, Sanovel ilaç endüstrisi tarafından üretilen bu jel nimes tablet şeklinde değil, 50 gram beyaz tüplerde satılmakta. Sadece eczanelerde bulabileceğiniz bu jel, faydaları nedeniyle oldukça fazla kullanılmıştır. Ağrı kesici özellikleri ile bilinen Nimes combo jel’in aktif bileşeni, Tiyokolşikosid ve Nimesulid’dir.

2012’den beri eczanelerde satılan bu jel, ilaçları yutmak istemeyenler için üretilmiş. Osteoartrit, kalsifikasyon tedavisinde kullanılan Nimes combo jel, burkulma, yaralanmalar, ezilme sonrası da uygulanabilir. Ağrılı kas kasılmalarının semptomatik tedavisi için sıklıkla uygulayabilirsiniz. Kullanırken, cilt bölgesini asla hava geçirmez bir bandajla sarmayın. Ergenlerde ve 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında kaşıntı, kızarıklık, yanma, cilt iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

nimes combo jel

Nimes combo jel nasıl kullanılır?

Her şeyden önce, doktorunuz nasıl kullanılacağını önerdiyse, bu şekilde kullanın. Aksi takdirde kullanacaksanız, jeli tedavi edilecek alana yeterli miktarda ince bir tabaka halinde uygulayın. Nazik hareketlerle masaj yapın. Asla güçlü şelilde uyguladığınız bölgeyi ovalamayın. Günde 3-4 kez uygulanabilir.

Nimes combo jel fiyat, reçeteli veya reçetesiz eczanelerden satın alabileceğiniz Nimes combo jel, Sgk tarafından kapsanan ilaç grubuna aittir, 2020 fiyatı 38,53 TL’dir.

Nimes combo jel yan etkileri

  • Karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz şişmesi gibi bir durumda derhal doktorunuzu bilgilendirin.
  • İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama alanında tahriş, döküntü veya kaşıntı gibi yan etkiler göründüğünde doktorunuza danışın.

 

Yorum yapın