KORE KOZMETİK NEDİR? KORE CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

Kore kozmetik Güney Kore’de üretilen cilt bakım ürünleri için kullanılan bir terimdir. Dünya çapında özellikle Doğu Asya, Güneydoğu Asya, Güney Asya ve Batı’da cilt sağlığına, neme ve parlaklığa odaklanan kore kozmetik kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmektedir. Geleneksel Kore kozmetik yaklaşımında, cildi kusurları sebebiyle örtmek yerine cildi tedavi etmek esastır. Bu bağlamda çeşitli kore kozmetik markaları, cilt bakımında, ‘her cilt özeldir ve farklı ihtiyaçları vardır’ anlayışını baz alarak çeşitli kore kozmetik ürünleri üretmektedirler.

Bu bağlamda zaman içerisinde Kore kozmetik hayranı kişilerin artması Kore kozmetik pazarının daha da genişlemesini sağlamıştır. Günümüz teknoloji ve etkileşim çağında Kore kozmetik markalarının popülerliği Türkiye’de de yayılmaya başlamıştır. Artan bu hayran kitlesinin bu ürünlere ulaşmasını sağlamak adına Türkiye’de bu markaların resmi distribütörlüğüne sahip markalar kurulmuştur. Türkiye pazarında Kore cilt bakım ürünleri satış sitelerinin başında www.fedorabeauty.com internet adresinden ulaşabileceğiniz Fedora Beauty gelmektedir. Fedora Beauty, Abib, Bellflower, beplain, Dr. Different, One Thing, Papa Recipe, Round Lab, Romand, Neogen, Son & Park gibi kore kozmetiğinde popüler olan markaların ürünlerini Türkiye’deki kore kozmetik hayranı kişilerle buluşturmaktadır. Kendi web sitesi haricinde Trendyol, Amazon, Hepsiburada gibi siteler üzerinden de bu popüler markaların ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

Kore cilt bakım ürünleri, zararlı içeriklere asla yer vermemekte olup içeriğinin neredeyse tamamını temiz ve doğal bileşenlerden oluşturarak tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Popüler kore cilt bakım ürünleri, içeriği önemsemeyen ya da içeriğindeki kimyasalların etkilerini araştırmayan tüketicilerin aksine tamamen ürünün bileşenlerine ve etkilerine odaklanan bilinçli kore cilt bakım ürünleri kullanan tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Bu şekilde tüketici ve kore kozmetik etkileşiminin olması tercih edilmenin en önemli sebepleri arasındadır. Ayrıca kore kozmetik pazarı, tüketicilerin cilt bakımında kullanılması gereken bileşenler ve ürün içerikleri konusunda bilgilenmesine çok önem vermektedir.  Kore cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan içerikler ve örnek cilt bakım ürünleri şu şekildedir:

  1. C vitamini: C vitamini içeren kore cilt bakım ürünleri kullanarak cildin daha eşit tonda olmasını, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlayabilirsiniz. Kore’nin en popüler ürünlerinden birisi olan C vitamini serumu cildinizin sağlıklı bir şekilde ışıldamasına yardımcı olacaktır.

C Vitamini içerikli kore cilt bakım ürünleri önerisi: Neogen markasının Real Vita C Serumu, beplain markasının Vitamin Brightening Ampoule ürünü kesinlikle denemeniz gereken ürünlerden.

  1. Hyalüronik Asit: En popüler kore cilt bakım ürünleri içeriklerinden biri olan hyaluronik asit, cildin zamanla elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybetmesi sonucu meydana gelen sıkılık kaybına iyi gelmektedir.

Hyalüronik Asit içerikli kore cilt bakım ürünleri önerisi: One Thing – Hyaluronic Acid Complex, Round Lab – Birch Juice Moisturizing Pad

  1. Retinol-Retinal: Retinol-Retinal içerikli kore cilt bakım ürünleri kullanarak cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilir ve daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Retinol içerikli kore cilt bakım ürünleri önerisi: Dr. Different – VITALIFT-A, Bellflower – Retinol Cream for Wrinkle Care

Bu şekilde farklı içerikler ve ürün çeşitliliği ile kore cilt bakım ürünleri üreten markalar, artan cilt problemlerine kısa vadede tek bir ürünle çözüm bulmak yerine her bir sorun için sadece o soruna odaklanan doğal içerikli ürünlerle kişiye özel bakım rutini oluşturmayı amaçlamaktadırlar. Bu durum kore kozmetik pazarına olan ilgiyi arttırmakta ve hızlıca cilt bakımına önem veren kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Yorum yapın