IBU-FORT 200 MG

İbu fort nedir?

İbu-fort şurup, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltan bir anti-enflamatuar baskılayıcı çözücü, antipiretik ve ağrı kesici ilaçtır.

İbu fort ne için kullanılır?

Anti-enflamatuar çözücü etkiden sonra ateşi azaltır ve ağrıyı hafifletir. İbu fort, ağrı ve ateş, grip enfeksiyonları, soğuk algınlığı, larenjit, farenjit, yüz sinüslerinin iltihabı (sinüzit), vücut ağrısı, kas ağrısı, baş ağrısı ile ilişkilidir. Boğaz ağrısı ve migren, diş ağrısı gibi semptomları hafifletmek için kullanılır. Diş eti apsesi ağrısı, adet dönemi (dismenore) ağrısı, ameliyattan kaynaklanan şişme ağrısı ve iltihaplanma, yumuşak doku yaralanmaları, kaza veya spor yaralanmalarında kullanılır. İbu fort ayrıca çocuklarda ve yetişkinlerde enflamatuar romatizma, osteoartrit (kalsifikasyon), ankilozan inflamasyon, gut (damla hastalığı) iltihabı, tendon iltihabı, burs iltihabı vb. Ağrı, şişme, sertlik ve vücut ağrısı, sırt, bel, boyun, bacak ve kalça ağrısı gibi ani gelişen ağrı gibi şikayetlerin tedavisinde de kullanılır.

İbu fort ne işe yarar?

İbu fort şurup kullananlar için beraberinde bu rahatsızlıklardaki şişmeyi azaltır, eklemlerdeki ağrı ve sertliği azaltır, eklemlerin tutma gücünü, fleksiyon bükme yeteneği ve esnekliğini artırır. İbu fort, 6 yaşın üzerindeki çocukların, ergenlerin ve sıvı ilaçları tercih eden yetişkinlerin tedavisi için uygundur. İbu fort fiyat için lütfrn eczanenine danışın.

Osteoartrit (Kalsifikasyon)

Eklemlerde kıkırdak dokusunun kötüleştiği, kıkırdağın incelmesi, aşınma ve hasarın eşlik ettiği eklem hastalığıdır. Kireçlenme genellikle dizlerde, parmaklarda ve ayak parmaklarında, bilekler, kalça kemiği ve omurga eklemlerinde görülür.

Romatoid artrit

İnsanlar arasında enflamatuar romatizma olarak bilinen, vücuttaki diğer organları da etkileyebilen eklemlerde ağrı, şişme, sertlik ve hareket kaybına neden olan kronik bir inflamatuar eklem hastalığıdır.

Juvenil romatoid artrit

Çocuklarda karşılaşılan eklemlerde iltihaplanma, ağrı ve deformite ile ortaya çıkan eklem hastalığıdır.

Ankilozan spondilit

Vertebralar ve kaburgalar arasındaki eklemlerin sertliği ve hareketlilik kaybı veya hareketlilik kaybı ile karakterize, ağrılı, ilerleyici bir inflamatuar romatizmal hastalıktır.

Gut artriti

Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, dizlerde, dirseklerde, ellerde ve ayak bileklerinde ani ağrı atakları ile kendini gösterir. Genellikle ayak parmağını etkileyen bir tür eklem iltihabı olan akut gut artriti, kandaki ürik asit oranındaki artışın neden olduğu bir hastalıktır.

İbu fort nasıl kullanılır?

  • İbu-fort’u doktorunuzun reçete ettiği gibi, onu bu şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. Tavsiye edilenden daha fazla veya daha az kullanılırsa, hastalığınız düzelmez, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.
  • Her kullanımdan önce şurubu hafifçe çalkalayın ve doğru dozu aldığınızdan emin olmak için işaretli bir kaşıkla ölçün, bir çorba kaşığı kullanmayın.
  • İlacın kullanılmasından iyi sonuçlar almak için ilacınızı mideniz boşken alın. Yemekten en az 1 saat önce veya yemekten en az 2 saat sonra alabilirsiniz. Bununla birlikte, İbu fort’un midenizde neden olabileceği tahrişi azaltmak için yemekten sonra almaya özen gösterin.
  • Doktorunuz, rahatsızlığınızın ve ağrınızın şiddetine bağlı olarak İbu fort’u günde nasıl, ne zaman ve hangi aralıklarla kullanacağınızı belirleyecektir.
  • Özellikle çocuklara doktor tavsiyesi olmadan İbu fort verilmemelidir.

İbu fort yan etkileri

  • İbu fort ile tedaviniz devam ederken, karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz gibi alerjik bir durumda doktorunuzu bilgilendirin.
  • Baş dönmesi, mide ekşimesi, ishal veya kabızlık, gaz, sinirlilik, halsizlik İbu fort’un geçici yan etkileridir.

IBU-FORT Prospektüs

[pdf-embedder url=”https://www.ilachekimi.com/wp-content/uploads/2020/05/ibu-fort-200-mg.pdf”]

Yorum yapın