Hamilelik Sonrasında Karın Germe İle Göbeğinizi Ortadan Kaldırın!

Hamilelik sonrasında karın germe ile göbeğinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Hamilelikte fazla kilo alınması normaldir. Ancak gebelik sonrası oluşan göbeği ortadan kaldırmak çok kolaydır.

Hamilelik sonrasında karın germe operasyonu ile istediğiniz bir görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz. Annelik en güzel ve özel duygulardan biridir. Fakat hamilelik sürecinde alınan kilolar ile büyüyen göbek hamilelik sonrasında ciddi bir soruna dönüşebilir. Özellikle görünüşüne önem veren kişiler karın germe operasyonunu tercih ediyor. Hamilelik sonrası göbek oluşumu kalıcıdır. Ancak egzersiz, diyet ve spor ile düzeltilebilir. Fakat teknolojinin bu kadar ilerlemiş olması insan yaşamını daha da kolaylaştırıyor. Dolayısı ile hamilelik sonrası oluşan göbeğinize karın germe operasyonu ile veda edebilirsiniz.

Karın germeyi amaçlayan kişiler spor ya da diyet yapsa da istediği gibi bir görünüm elde edemeyebiliyor. İnatçı kiloların ve yağların vücuttan atılması uzun zaman alabiliyor. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız liposuction ve karın germe operasyonu olabilirsiniz. Günümüzde çoğu hamile kadın doğum sonrası karın germe operasyonu ile oluşan göbeğinden kalıcı olarak kurtuluyor.

Hamilelik Süresince Meydana Gelen Değişiklikler

Hamile kaldığınız günden itibaren vücudunuzda bir takım değişiklikleri fark edebilirsiniz. Fazla kilo alımı ile sarkan memeler, büyüyen kalçalar ve göbekler her kadın için ciddi bir sorun olabilir. Bu değişimin asıl nedeni hızlı bir şekilde kilo almakla ilgilidir. Bazı kadınların hamilelik sonrası ayak numarasında büyümeye olduğu da tartışılan konular arasında yer alıyor. Dolayısı ile hamilelik süresince anne adayında pek çok değişim meydana gelebilir. Bebeğin rahim içerisinde büyümesi karın bölgesinin büyümesine neden olmaktadır. Dolayısı ile karın kasları da gevşer. Bu sebeple karın kasları genişlediğinde oluşan göbek kalıcı olarak kalır.

Hamilelik sonrası anne adayında meydana gelen değişimler zaman içerisinde normale döner. Fakat karın bölgesinde oluşan göbek kalıcı olabilir. Bu durum ya spor ile ya da karın germe operasyonu ile giderilir. Doğum yaptıktan sonra sağlıklı ve düzenli beslenerek kilo verebilirsiniz. Ancak çıkıntı olan göbekten tamamen kurtulmak istiyorsanız sizler de karın germe ile göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

Hamilelik Sonrasında Karın Germe

Karın Germe Operasyonu

Karın germe operasyonu hamilelik sonrasında rahatlıkla uygulanabilir. Tıp dilinde “abdominoplasti” olarak da bilinmektedir. Bu operasyonda ayrışmış olan kasları eski yerine dikerek cerrahi onarımı sağlanır. Bu esnada bölgede fazla olan deri ortadan kaldırılarak sıkı ve düz bir karın elde edilir. Bunun yanı sıra liposuction da karın düzleştirme için tercih edilen bir operasyondur. Göbek bölgesine yakın birkaç yerden kesi uygulanır. Yağ hücreleri parçalanarak bölgeden çıkarılır. Ancak fazla esnemiş kaslar liposuction ile sıkılaştırılamaz.

Karın germe işleminde liposuction modern bir uygulamadır. Doğum sonrası her anne adayında oluşan göbek rahatsız etmektedir. Göbeğin alt kısmında oluşan şişlik, sarma ya da gevşeklik herkesi rahatsız eder. Ancak karın germe operasyonu ile bu durum çözüme kavuşabilir. Karın germe operasyonu geçiren bir anne ortalama 2-3 haftada normal yaşamına devam edebilir. Aynı esmada yağlarınızdan da kurtulmak isterseniz lazer liposuction yaptırabilirsiniz. Karın germe operasyonu sayesinde karın kasları eski görünüme gelir. Bu sayede daha düz ve sıkı bir karın elde edilir. Eğer sizler de doğum sonrası sarkan ve çıkıntı duran göbeğinizden rahatsız oluyorsanız karın germe operasyonu olabilirsiniz. Plastik cerrahi müdahale sayesinde eski görünümünüze kavuşabilirsiniz. Doğum sonrası ne zaman isterseniz bu işlemi uygulatabilirsiniz.

Liposuction İle İncelin!

Hamilelik sonrası karın germe operasyonu sırasında liposuction uygulanabilir. Bu sayede karın kısmında oluşan yağlar kalıcı olarak gider. Bu sayede daha fit ve düz bir karına sahip olabilirsiniz. Doğum sonrası kilo verilse bile karın, basen ya da kalça gibi bölgeler de yağlar kalıcı olabiliyor. Lazer liposuction, yağları ortadan kaldırmak için en başarılı yöntemlerden biridir.

Kaynak: Wiki

Yorum yapın