Ameliyatsız Burun Estetiği – Burun Dolgusu Nedir? 2022 Fiyat

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu son zamanlarda yaygın olarak tercih ediliyor. Burun dolgusu ile güzelleşmek günümüzde kolaydır.

Ameliyatsız burun estetiği burun dolgusu günümüzün yaygın estetik çeşitleri arasında yer alıyor. Hem burunlarının estetik görünmelerini hem de ameliyat olmak istemeyenlerin tercihleri burun dolgusu oluyor. Gençlerin özelliklede dikkatini çeken bu yöntem ile güzelleşmek kolaydır. Çünkü yüzün önemli bir kısımda burun yer alıyor. Burun bölgesinin estetik duruşu; yüz bölgesinin estetik duruşunu etkiler.

Genel olarak burun dolgusu aşamaları için talep oldukça yoğundur. Fakat bu süreç herkes için uygun olmuyor. Bu yüzden de günümüzde her burun dolgusu isteyen; burun dolgusu yaptıramıyor. Özelliklede uygulama öncesi genel bir cerrahi araştırma uygulanır. Genel olarak ise burun dolgusu işlemi ciltteki dolgular kullanılarak burun bölgesine şekil verme işleminin adı oluyor.

Burun Dolgusun Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Estetik özelliklede kadınlar için daha çok değerlidir. Kadınlar ise estetik uygulamalara ilk olarak burun estetiği ile başlarlar. Bu süreç içerisindeki farklı burun estetik işlemleri sıklıkla araştırılır. Özelliklede pratik bir uygulama olmasından kaynaklı olarak da burun dolgusu sıklıkla tercih ediliyor. Genel olarak burun dolgusunun avantajları ve dezavantajları bulunur. Burun dolgusunun avantajları şunlardır;

  • Ekonomiktir
  • Kısa sürede rötuşlar gerçekleşir
  • Ameliyata gerek kalmadan işlemler uygulanır.

Burun dolgusunun dezavantajları ise şunladır;

  • Uzun süreli bir burun estetiği olanağını sunmuyor.
  • Her zaman için tercih edilebilecek bir burun estetiği yöntemi değildir.

Burun dolgusunu düşünler için genel olarak burun yapılarının bu sürece uygun olması gerekiyor. Aksi takdirde uzmanlar diğer ameliyatlı olan burun estetik çeşitlerini öneriyor.

Video linki: yt

Burun Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde burun estetiğinde burun dolgusu işlemlerine ani bir karar verilmez. Burun dolgusu ile ilgile uzun araştırmalar sonucu olarak burun dolgusu tercih edilmek istenir. Genel olarak burun dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler listesinde şunlar yer alır;

  • Burun bölgesinde kalıcı bir değişiklik yaşanmayacak
  • Sürekli olarak burun dolgusu işlemlerine gereksinim duyulabilir.
  • Burun yapısına göre bazen burun dolgusu işlemlerinin uygulanması için ameliyat gerekebiliyor.

Farklı nedenlerden kaynaklı olarak burun dolgusu düşünülebilir. Fakat uzmanların genel görüşleri burun dolgusu işlemlerine hemen karar verilmemesi oluyor.

burun dolgusu nedir

Estetik üzerine daha detaylı bilgi almak için estetik kategorimizi ziyeret edebilirsiniz.

Yorum yapın