Aerius Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Aerius Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı internette sıklıkla araştırılmaktadır. Aerius ilaç antihistaminik bir ilaç olup gözlerde sulanma ve kaşıntı, burun akıntısı, hapşırık, ciltte döküntü ve kaşıntı gibi alerji semptomlarını hafifletme amacına yönelik olarak kullanılmaktadır. Çoğu antihistaminik ilaçta uyku hali görülse de Aerius buna sebep olmamaktadır.

 İlacın piyasada ağızda dağılan tablet, oral çözelti ve şurup formları görülmektedir. En iyi sonuçların alınması için doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Aerius nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı
Aerius Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Aerius Nedir?

 alerjik reaksiyonlar ve alerji belirtilerinin kontrol altına alınmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Etken maddesi desloradatin’dir. Bunun mg oranı ilacın dozuna göre değişebilmekte olup yardımcı maddeler şöyledir;

 1. Dibazik Kalsiyum Fosfat Dihidrat
 2. Mikrokristalin Selüloz
 3. Mısır Nişastası
 4. Talk

Tabletin kaplamasında ise prospektüse göre şunlar görülmektedir;

 1. Laktoz Monohidrat
 2. Hipromelloz
 3. Titanyum Dioksid
 4. Makrogol 400
 5. İndigotin (E132 içeren)
 6. Şeffaf Kaplama (Hipromelloz, Makrogol 400 içeren)
 7. Carnauba Wax
 8. Beyaz Malmumu

alerjinin yanı sıra ürtiker ile beraber kaşıntının çözülmesi, deride kabartı ve kızarıklık gibi belirtilerin kaldırılması gibi durumlarda da kullanılır. Gün boyunca alerjiler çözülerek, hastalar günlük aktivitelerine ve uykusuna tekrar kavuşur.

Aerius nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı
Aerius Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Aerius Ne İçin Kullanılır?

Hastalar bir ilacı kullanmadan önce ne işe yaradığını sorduğu için Aerius ne işe yarar da sıkça sorulan konular içindedir.  Antialerjik bir ilaç olan Aerius, alerjik nezle ve kurdeşen belirtileri kapsamında şu gibi alanlarda kullanılmaktadır;

 1. Hapşırık
 2. Burun akıntısı
 3. Gözlerde kızarıklık ve sulanma
 4. Damakta, burunda ve gözlerde kaşıntı
 5. Ciltte kaşıntı, kabartı ve kızarıklık

İlaç bu gibi durumlarda alerji semptomlarını azaltmada kullanılmaktadır.

Aerius Nasıl Alınır?

 ilaç farklı formlarda olduğu için alınma türü de değişiklik göstermektedir. Tablet ve ağızdan alınan formlarda tavsiye edilen günlük tek seferdir. Oral çözelti 12 yaş ve üzerinde günde bir doz, yani 10 ml tavsiye edilmektedir.

Şurup formunda da bunlar değişkenlik gösterebilmektedir. Prospektüs bilgisine göre yalnızca 12 yaş ve üzeri çocuklarda ve erişkinlerde kullanılmakta olup, harici kullanımlarda dikkatli olunmalıdır.  Yaşlılarda da etkinlik ve güvenliliği henüz tespit edilmemiştir.

İlaç alırken içinde derecelendirilmiş pipetler vardır. Kullanırken bundan yardım alınarak doğru ayarlamalar yapılmalıdır. Eğer doktorunuz size özel bir kullanım belirtmişse Aerius ilaç öyle alınmalıdır.

Karaciğer yetmezliğinde kullanımıyla alakalı veri bulunmamakla beraber, şiddetli böbrek yetmezliğinde dikkatli alınmalıdır. Tablet formlarında uygulama aç ya da tok karnına, bir bardak su eşliğinde olmaktadır. Şayet bir doz alınması unutulursa hatırlandığında sadece o alınmalı, unutulanları dengelemek için çift doz alınmamalıdır.

Aerius nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı
Aerius Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Aerius Fiyatı Ne Kadar?

her eczaneden temin edilebilmektedir. Alerji sorunlarınız varsa doğru olan en yakınınızdaki sağlık kuruluşuna giderek, hekime muayene olmaktır. Bilinçsiz ilaç kullanımı yan etkilerin artmasına, farklı semptomların oluşmasına neden olabilmektedir.

 fiyat da size en yakın eczaneden öğrenilebilir. Eğer bulunmuyorsa bile eczaneler depodan kısa sürede temin edebilmektedir.

Travazol nedir? Travazol 6 yan etkisi adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

Aerius Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın yan etkisi olduğu için doğru kullanılmaları gerekir. Aerius ilaç bu bakımdan yorgunluk, ağız kuruluğu, baş ağrısı, bitkinlik gibi hallere neden olabilmektedir. Prospektüs bilgisine göre çok seyrek olarak aşağıdakiler de görülmektedir;

 1. Hayal görme
 2. Alerjik reaksiyonlar
 3. İnme
 4. Artan vücut hareketleriyle huzursuzluk
 5. Çarpıntı
 6. Kalp atışının hızlanması
 7. Karaciğerde iltihap
 8. Fiziksel ve ruhsal aşırı hareketlilik durumu

Bu yan etkilerin yanı sıra farklıları da olduğu için hekim kontrolünde alınması önerilir. Ayrıca Aerius etkin ya da yardımcı maddelerine duyarlılığı olan kişiler de dikkatli olmalıdır.

Yorum yapın