Vermidon Nedir? Vermidon Ne İşe Yarar?

Vermidon vücutta ortaya çıkan ağrıların ortadan kaldırılmasında etkili ilaçlardan bir tanesi. Tek bir bölgeyi hedef almayan bu ilaç direkt olarak vücudun ağrıyı hissetme miktarını düşürerek ağrının bir sorun olmaktan çıkmasını sağlamaktadır.

Ağrı kesicilerde beklenen özelliklerin başında kısa sürede ağrıyı ortadan kaldırması gelir. Vermidon etki süresi en düşük olan ağrı kesicilerden bir tanesi. Genellikle kullanım sonrasındaki yarım saatte ağrıları ortadan kalkacaktır.

Vermidon Nedir?

Rahatlıkla temin edilebilen Vermidon 500 mg. parasetamol ve 30 mg. kafein içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi ile ön plana çıkan bir ilaçtır. Hafif ve orta düzeydeki ağrıların tedavi edilmesinde kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Parasetamol sayesinde ateş düşürücü etkisi de bulunur.

Vermidon Sandoz tarafından üretilen bir ilaçtır ve üreticisinin adıyla birlikte de anılmaktadır. Kutusunda 30 adet tablet yer alır. Kullanım dozu aşılmadan düzenli bir şekilde kullanılması uygun olacaktır. Ağrının kesilmesi durumunda kullanımı bırakılabilir.

Vermidon Plus Nedir?

Vermidon karşımıza farklı bir formda da çıkar. Vermidon Plus ismiyle satışa sunulan ilaç benzer etkiler gösterirken içerik bakımından farklıdır. İçeriğinde yine parasetamol bulundurur ancak miktarı 250 mg. kadardır. 150 mg. propifenazon içerirken kafein miktarı 50 mg. seviyesine çıkarılmıştır.

Ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi daha üst düzeyde olan bu ilaç yan etki bakımından bazı dezavantajlar sunar. Bu sebeple de daha etkili bir ağrı kesici olsa da yeterli görüldüğü durumlarda Vermidon tablet kullanılmalıdır.

Vermidon Ne İşe Yarar?

İnsanlar tarafından sorulan Vermidon nedir? sorusu ilacın vücuda olan faydaları ile açılanmaktadır. Vermidon kusursuz bir ağrı kesicidir. Sürekli olarak karşımıza çıkabilen baş ağrısı, migren ve kas ağrılarına karşı son derece etkilidir.

Kadınlarda ağrılı adet görme durumu söz konusu ise Vermidon kullanımı uygun olacaktır. Boğaz ağrısında ya da eklem ağrılarında doğru bir adres olur. İçeriğinde yer alan kafein metabolizma hızını yükseltmeye katkı sağlayacaktır.

Vermidon

Vermidon Nasıl Kullanılır?

Ağrı kesiciler arasında önemli bir yere sahip olan Vermidon tablet formunda karşımıza çıkar. Kutuda 30 adet olan tabletler ağrının başlaması durumunda tok karınla tüketilebilir. Aç karna tüketimi sakıncalı değildir ancak bazı mide sorunlarına yola açabilir.

Gün içerisinde 4-6 saatlik periyotlar ile kullanılması doğru olacaktır. Her kullanımda tek doz alımı önerilir. Bazı rahatsızlıklarda doktorlar tarafından 2 doz kullanılacağı belirtilir. Bu özel durumların dışında her kullanımda tek bir tablet tercih edilmelidir.

Vermidon Kimler İçin Sakıncalı?

Vermidon 6 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanıma uygun olmayan bir ilaçtır. Ayrıca 6 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda da doktor tavsiyesi olmadan kullanımı doğru olmaz. Hamile kadınlarda kesinlikle kullanılmaması gerekir. Bebekte ciddi zararlara yol açabilen bir ilaçtır. Aynı zamanda emzirme döneminde de kullanılmaması önerilir.

Ağrı kesicilerin içerisinde yer alan parasetamol isimli maddeye ya da kafeine alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekir. Aksi halde alerjik reaksiyonlar başlar ve direkt olarak hastaneye gidilmesi gerekir.

Vermidon Yan Etkileri Neler?

Eczanelerde satışa sunulan Vermidon fiyat olarak son derece makul bir düzeyde olduğundan insanlar kullanırken bilinçsiz davranabilirler. Yüksek dozda kullanıldığında da bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Sarılık, mide bulantısı, karnın sağ üst bölgesinde ağrı, yorgunluk, iştah kaybı, ten renginde solma ve idrar renginde koyulaşma gibi yan etkileri olduğundan bahsedilebilir.

Vermidon Fiyatı Ne Kadar?

Ağrı kesici arayan kişiler için ilk tercihler arasında yer alan Vermidon fiyat olarak 2021 senesinde 7 TL’den satışa sunulmaktadır. Plus ise 34 TL fiyat ile satışa sunulur.

İlaç Hekimi Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın