Tetradox Nedir? Tetradox Ne İşe Yarar?

Tetradox Yan Etkileri, Tetradox Kayıpları, Tetradox’un ne olduğunu merak ediyorsanız, bu makaleye göz atmanızı öneririz. Tetradox’un ne olduğunu ve yan etkisinin ne kadar kötü olduğunu merak ediyorsanız, bu makale tam size göre, okumadan asla içmeyin.

Tetradox nedir?

Tetradox 100 mg Kapsül, hassas bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden, vücuttaki bakterilerle savaşan bir antibiyotiktir.

Tetradox Nedir? Tetradox Ne İşe Yarar?

Tetradox ne için kullanılır?

Bademcik iltihabı, farenjit, kronik bronşit, sinüzit, otitis media, pnömoni gibi solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için Tetradox; turist ishali tedavisinde ve önlenmesinde; bağ dokusu iltihabı (selülit), hayvan ısırıkları, saç köklerinin iltihabı, apseler, kaynar, yılanlar, yaralar ve antibiyotik tedavisinin gerekli olduğu sivilce; bazı göz enfeksiyonlarında; kolera, amip, turist ishal gibi bağırsak hastalıklarında; idrar yolu enfeksiyonları ve genital enfeksiyonlarda; cinsel yolla bulaşan (zührevi) gonore ve sifiliz için alternatif bir tedavi olarak; sıtmanın önlenmesi ve tedavisi; gazlı kangren ve tetanusta alternatif bir tedavi olarak; kayalık dağlar benekli ateş, Q ateşi, tifüs çeşitleri, bit ve kene hastalıkları, Malta ateşi, veba, sıra (tularemi), leptospirosis, psitacosis tedavisinde kullanılır.

Tetradox ne işe yarar?

Tetradox ne ilacı? Bu antibiyotik ilaçlardan biridir ve bakteri adı verilen mikroorganizmalarla ilgili hastalıkların tedavisinde etkilidir. Tetradox, doksisiklin adı verilen aktif bir madde içerir. Bu madde bakterilerin protein üretimini bozar ve böylece daha fazla üremelerini önler. Tetradox fiyatı: 9.87 TL.

Tetradox nasıl kullanılır?

 • Doktorunuz bu ilacı reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uyun.
 • İlacın her dozunu bol miktarda sıvı ile dolu bir mideye alın. Midenize zarar verme riski en az olan yiyeceklerle veya sütle birlikte alınması önerilir. Yemek borusunu tahriş edebileceğinden, otururken veya dik dururken yutun.

Tetradox yan etkileri

 • Karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz şişmesi durumunda doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bulantı, mide ekşimesi, karın ağrısı, ishal, iştahsızlık, kulak çınlaması, görme bozuklukları, kas ve eklem ağrısı, kanda geçici değişiklikler ve üre değerleri yaygın görülen yan etkilerdir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, derhal doktorunuza söyleyin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

 • Kan testlerinizde kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri veya pıhtılaşma belirtileri varsa, kanınızdaki anormal düşüşler, kanama, ateş, enfeksiyon veya cildinizin altındaki iğne başlıkları gibi lekeli çürükler.
 • Porfiri gelişirse (anemi, karın ağrısı, cilde ışığa duyarlılık)
 • Ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunu gösteren bazı kan testlerinde bozukluk ve sarılık gibi belirtileriniz varsa
 • Balgam, karın ağrısı ve kramplarla (psödomembranöz kolit) uzun süreli şiddetli veya kanlı ishal varsa
 • Göğüs kemiğinin arkasında yutma, yanma ve ağrı (yemek borusu tahrişi)
 • Vajinadaki akıntı, kaşıntı, pamukçuk veya diğer ilaca dirençli enfeksiyonlar (ağız ve dil enfeksiyonları gibi)
 • Sistemik lupus hastalığında kötüleşme

 

Yorum yapın