Lansor Nedir? Lansor Ne İşe Yarar?

Midede yaşanan sorunlara karşı ilaç kullanımı son derece yaygın durumda. Lansor da bu ilaçlardan bir tanesi. İçeriği sayesinde midede, on iki parmak bağırsağında ve yemek borusunda yaşanan birçok soruna karşı bu reçeteli ilacı kullanmak doğru tercih olabilir.

Sindirim sistemimize her gün ihtiyaç duyuyoruz. Bazen tükettiğimiz besinler, bazen tüketim şeklimiz bazen sindirim sisteminde yaşanan bir sorun vücudumuzda bazı olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Mide yanması ya da ekşimesi gibi problemler ortaya çıkabildiği gibi ülser ya da reflü gibi ciddi hastalıklar da karşımıza çıkabilir.

Lansor Nedir?

Mide sorunu yaşayan kişilerin ilk fırsatta Lansor satın alması insanların Lansor nedir sorusunu sormasına sebep oluyor. Proton pompası inhibitörleri grubunun bir üyesi olan Lansor midenin salgıladığı asit miktarını azaltmaya yardımcı, reçeteli bir ilaç.

Etken maddesi lansoprazoldür ve ismini de bu etkin maddeden alır. Lansor kapsül formunda üretilir ve kullanılır. Eczanelerde 14’lük ya da 28’lik kutular halinde satışı bulunmaktadır. Her kapsülde 30 mg. lansoprazol bulunmaktadır.

lansor-nedir-lansor-ne-ise-yarar

Lansor Nasıl Kullanılır?

Lansor kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler yer alır. Lansor fiyat olarak uygun düzeylerde olduğundan bolca kullanmak sorunların çözümü için doğru bir hamle olmaz. Her zaman doktorların belirlediği dozda ve şekilde kullanım uygun olacaktır.

Normal şatlarda Lansor yemeklerden 30 dakika önce tüketilirse maksimum etkiler ortaya koyabilir. Kullanım aşamasında kapsülün bol su ile tüketilmesi gerekli olacaktır. Kesinlikle kapsüllerin çiğnenmemesi gerekir.

Günlük doz günde 1 ya da 2 olabilir. Reçetede bu ilaca yer veren doktorlar seviyesini belirler. 1 defa kullanacak kişiler kahvaltıdan önce, iki defa kullanan kişiler ise kahvaltı ve akşam yemeğinden önce kullanabilirler. Her gün aynı saatte kullanımı çok faydalı olacaktır.

Kapsül size çok büyük geliyorsa ve tüketmekte zorluk yaşıyorsanız bu durumda farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Kapsülü açtığınızda içerisinde küçük küreciklerin olduğunu göreceksiniz. Bu kürecikleri çiğnememeniz gerekli. Yoğurdun üstüne serpebilir ya da domates suyunun içerisine katarak içebilirsiniz.

Lansor Ne İşe Yarar?

Lansor midede ortaya çıkabilecek olan birçok farklı sorunun çözümünde başarılı bir ilaç olduğundan insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Lansor ne işe yarar sorusunun yanıtını almak isteyen kişilerin karşısına çok sayıda fayda çıkacaktır. İlacın sunduğu faydalar aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Mide ya da on iki parmak bağırsağındaki ülser sorununda kullanılabilir.
  • Reflü rahatsızlığına bağlı mide ekşimelerinde kullanımı uygundur.
  • Yemek borusu iltihabı ya da ülseri olan kişiler rahatlıkla kullanabilir.
  • Zolinger-Ellison sendromu bağırsaklarda oluşan bir tümörün neden olduğu ve nadir görülen bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde de Lansor kullanımı uygun olur.
  • Mide enfeksiyonlardan antibiyotikler ile birlikte kullanılabilir.
  • Aspirin gibi ilaçların yanlış kullanımı sebebiyle oluşan ülserin tedavisinde tercih edilir.

Lansor Vücuda Nasıl Etki Ediyor?

Lansor isimli ilacın yapısında bulunan lansoprazol midedeki asit miktarını azaltmada etkili olacaktır. Midede yer alan hücrelerde proton pompaları yer alır. Bu pompalar asit üretiminin son aşamasını oluşturmaktadır. Lansor 30 mg içerisinde yer ala lansoprazol pompaların belirli oranda tıkanmasını sağlamaktadır. Böylece salgılanan asit miktarı azalır. Bu da midede yaşanan sorunların çözümü anlamına gelecektir.

Lansor Fiyatı Ne Kadar?

Eczanelerde Lansor fiyat olarak çok rahatsız edici seviyelerde değildir. 29 TL fiyat ile satışı gerçekleşmektedir. Reçeteli bir ilaç olduğundan genellikle hastalar ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazlar. Ücretin çok yüksek seviyelerde olmaması hastalar için son derece önemlidir. Etkileri düşük seviyede gözükse dahi hastaların kendi başına dozu yükseltmesi ve sonra yeniden ilacı satın alması doğru olmaz.

 

Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın