İliadin Nedir? İliadin Ne İşe Yarar?

Grip ve soğuk algınlığı bazı dönemlerde yaygın bir hastalıktır. Bu dönemde hastalar birçok olumsuz durumla karşılaşılmaktadır. Bu durumlardan biri kesinlikle burun tıkanıklığıdır. Soğuk algınlığı şikayeti ile bir doktora danıştığınızda, size bir damla reçete edebilir. Bu seçenekler İliadin damlalarını içerir. İliadin fiyatı için lütfen eczacınıza danışın.

İliadin nedir?

Burun tıkanıklığı, soğuk algınlığı, grip veya grip gibi hastalık sırasında ortaya çıkabilir. İliadin ayrıca burun tıkanıklığına karşı etkili bir ilaçtır. Burun ameliyatlarından sonra doktorlar tarafından tercih edilen bir damladır. Burun tıkanıklığı da sinüzit durumlarında sıklıkla görülür. Kronik sinüziti olanlar için tercih edilen bir ilaç türüdür.

İliadin ne için kullanılır?

İliadin Merck Damla, kan damarlarının burundaki genişlemesinin neden olduğu burun tıkanıklığını gidermek için kan damarlarını daraltarak (büzerek) çalışan bir ilaçtır. Burun ve sinüslerdeki kan damarlarının daralmasını sağlayarak tıkanıklığı ortadan kaldırır.

İliadin Nedir? İliadin Ne İşe Yarar?

İliadin ne işe yarar?

İliadin ne ilacı? Mevsimden kaynaklanan soğuk algınlığı (saman nezlesi) veya soğuk algınlığı nedeniyle kısa sürede soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığının giderilmesi; Paranazal sinüs hastalıklarında sekresyon tahliyesi (alın, burnun arka kısmı ve burnun her iki tarafındaki kemik boşlukları); Burun mukozasındaki şişliği hafifletmek ve otitis mediada rinoskopiyi (burun boşluklarının incelenmesi) kolaylaştırmak için kullanılır. Kullanım 2 yaş ve üstü çocuklar ve yetişkinler içindir.

İliadin nasıl kullanılır?

  • Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uyun.
  • Kullanmadan önce burnunuzu temizleyin.
  • 2 yaşın üzerindeki çocuklar için günlük önerilen doz: Her burun deliğine günde 2 veya 3 kez 1 veya 2 damla damlatılır.

İliadin yan etkileri

  • İliadin çeşitli yan etkileri vardır, özellikle uzun süreli kullanımda bağımlılık yaratabileceği uyarısını bulmalıyız. Bu nedenle, 5 gün sonra kullanılmamalıdır.
  • Yaygın yan etkiler; burun ve ağızda kuruluk görülebilir. Hapşırma özellikle hassas hastalarda ortaya çıkabilir.
  • Nadir yan etkiler; yüz ve boğazda şişme, boğazda yanma ve kaşıntı, nabızda hızlanma ve çarpıntı yan etkilerdir.
  • Çok nadir yan etkiler; Bağ ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, nöbetler ve halüsinasyon, bulantı ve görme sorunları ve bu gibi yan etkiler durumunda, doktor bilgilendirilmeli ve damla kullanımı durdurulmalıdır.
“İliadin Nedir? İliadin Ne İşe Yarar?” üzerine bir yorum
  1. değerli hocam,iliadin max. beş gün kullanabileceğim söylendi peki ilacı bu belirlenen süre tamamlandıktan sonra atmamız mı lazım…zamanınızı aldım tşk.ler

    Cevapla
Yorum yapın