Crebros Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Crebros nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı en çok merak edilen ilaçlardan biri olmuştur. Crebros 5 mg alerji tedavisinde yararlanılan antihistaminik ilaçlar arasındadır. Histaminik etkiyi yok ederek, alerji belirtilerini ortadan kaldırır. Buna karşılık doktor önerisi olmadan bilinçsiz şekilde alınmaması gerekir. peki ya Crebros nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Crebros 20 ve 40 film kaplı tabletten meydana gelen blister ambalajlardadır. Beyaz renkli, oval, bombeli olup bir yüzünde LS logosu vardır. Buradan orijinal olup olmadığı anlaşılabilir. peki Crebros nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Crebros Nedir Ne İçin Kullanılır 2022 Fiyatı
Crebros Nedir Ne İçin Kullanılır 2022 Fiyatı

Crebros Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Crebros ne ilacı 6 yaş ve üzeri çocuklarda, erişkinlerde alerji ve kurdeşenle alakalı belirtileri gidermede kullanılmaktadır. Sığır kaynaklı laktoz Monohidrat içermekte olup etkin maddesi her film kaplı tablette 5 mg levosetirizin dihidroklorürdür. İçerisinde bulunan yardımcı maddeler ise şöyledir;

 1. Sığır kaynaklı laktoz Monohidrat
 2. Mikrokristalin selüloz
 3. Polivinilpirolidon
 4. Kolloidal anhidr silika
 5. Kroskarmelloz sodyum
 6. Magnezyum stearat
 7. Hipromelloz
 8. Titanyum dioksit
 9. Talk
 10. Polietilenglikol

Her ilaçta olduğu gibi Crebros alırken de etkin ve yardımcı maddelerine karşı alerjinizin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Eğer alerji testi yapılacaksa, birkaç gün önce bu ilacı bırakmanız gerekip gerekmediği hekiminize danışmanız önerilir. Zira Crebros sonuçlarını etkileyebilmektedir. peki Crebros nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Crebros Nasıl Kullanılır?

Crebros ne işe yarar alerjen etkileri gidermede reçete edilen bir ilaçtır. Kişisel olarak reçete edildiği için başkaları ile paylaşılmamalıdır. İlacın kullanımı prospektüs bilgilerine göre yemeklerle beraber ya da yemek aralarında olabilmektedir.

Hamilelerde kullanımında önce doktora ya da eczacıya danışılması önerilmektedir. Hamilelerde kullanımından kaçınılması gerekmekte olup tedavi esnasında hamile olunduğu fark edilirse eczacıya danışılması gerekir.

Crebros Nedir Ne İçin Kullanılır 2022 Fiyatı
Crebros Nedir Ne İçin Kullanılır 2022 Fiyatı

Emziren kadınlarda da Stezirin süte geçtiği için kullanılmaması gerekmektedir. Crebros kullananlar yalnızca ağızdan almaktadır. Tam olarak yutulması gerekmekte olup çiğnenmez. Günlük dozun bir seferde alınması tavsiye edilir.

Doz miktarı 6 ile 12 yaş arası çocuklarda, günde bir kez 5 mg’dır. 12 yaş ve üzeri ergenlerde de bu durum geçerlidir. Müzmin kurdeşen tedavisine de doktor doz oranını günlük 20 mg’a kadar arttırabilir.

Eğer doktorunuz ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini söylemişse buna riayet etmeniz gerekir. Aklınızda soru varsa veya unutmuşsanız doktora ya da eczacıya danışabilirsiniz. Peki Crebros nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Nexium Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.

Crebros Yan Etkileri Nelerdir?

Crebros nedir antihistaminik ilaçlar kategorisine giren bir ilaçtır. Yan etkileri olduğu için reçete olmaksızın kullanılmaması gerekir. Prospektüs bilgilerine göre yan etkilerinden bazıları şöyledir;

 1. Baş ağrısı
 2. Yorgunluk
 3. Ağız kuruluğu
 4. Depresyon
 5. Çarpıntı
 6. Tekrarlayan intihar endişesi/düşüncesi
 7. İlaca karşı ölümcül dahi olabilen alerjik reaksiyonlar
 8. Uyku hali, uyuşukluk
 9. Bitkinlik
 10. Karın ağrısı
 11. Aşırı derecede huzursuz davranış, saldırganlık

Bunun yanı sıra Crebros ne işe yarar yan etkileri bakımından kalp atış hızında artma, çarpıntı, uykusuzluk gibi durumlara da neden olabilmektedir.

Crebros Özel Kullanım Durumları Nedir?

Crebros ne işe yarar antihistaminik bir ilaç olarak böbrek ve karaciğer yetmezliği durumunda dikkatli kullanılmalıdır. Böbrek yetmezliği bulunan hastalarda, hastalık şiddetine göre düşük dozlar ayarlanabilir. Çocuklardaysa doz ayarlaması, vücut ağırlığına göre yapılır. Bu nedenle değişiklik gösterebilir.

Ağır böbrek yetmezliğinde kullanılmaması gereken Crebros, yalnızca karaciğer yetmezliği bulunuyorsa genel önerilen dozda alınabilir. Ancak hem böbrek hem de karaciğer yetmezliği bulunuyorsa, böbrek hastalığı şiddeti kapsamında daha düşük dozlar ayarlanabilir.

Crebros Ne Kadar?

Crebros fiyat yaklaşık olarak 12 Türk lirası civarındadır. İlaç eczanelerden reçetesiz alınabilecek olsa da yan etkileri bulunduğu için dikkatli kullanılmalıdır. Bunların görülmemesi için doktor tavsiyesi ile alınması önerilir.

İlaç herhangi bir eczaneden temin edilebilmektedir. Eczacınız o an bulunmuyorsa da depodan gerekli siparişi gün içinde verebilir.

Yorum yapın