Brufen Nedir? Brufen Ne İşe Yarar?

Brufen 600 mg mg film tablet, vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltan bir anti-enflamatuar (baskılayıcı-çözücü), antipiretik ve ağrı kesici ilaçtır. Brufen ne ilacı diye merak edenler için kısaca, Anti-enflamatuar (çözücü) etkiden sonra ateşi azaltır ve ağrıyı hafifletir. Brufen, çocuklarda ve yetişkinlerde enflamatuar romatizma (romatoid artrit), osteoartrit (kalsifikasyon), ankilozan inflamasyon, gut artriti (damla hastalığı), tendon iltihabı, bursit, vb. Hastalıklarda sıklıkla görülen ağrı, şişme ve sertlik gibi şikayetlerin ve kas ağrısı, vücut ağrısı, sırt, bel, boyun, diz, bacak ve kalça ağrısı gibi ani gelişen ağrıların tedavisinde kullanılır. Bu rahatsızlıklardaki şişmeyi, eklemlerdeki ağrı ve sertliği azaltır, eklemlerin tutma gücünü, fleksiyon bükme yeteneği ve esnekliğini arttırır. Brufen ayrıca grip enfeksiyonları, soğuk enfeksiyonlar, larenjit, farenjit, yüz sinüslerinin iltihabı (sinüzit), trakea iltihabı, baş ağrısı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında ağrı gibi aynı amaçlar için kullanılır. Kulak ağrısı, boğaz ağrısı gibi hastalık semptomlarının giderilmesinde, migren, baş ağrısı, boğaz ağrısı, diş ağrısı, diş eti apsesi ağrısı, adet döneminde ağrı (dismenore), yumuşak doku yaralanmaları, kaza veya spor yaralanmaları ile ilgili şişlik, ağrı ve iltihaplanmada kullanılır. Kullanımı 12 yaşın üzerindeki çocuklar, gençler ve yetişkinler için uygundur. Brufen fiyat için lütfen eczanenize danışınız.

Osteoartrit (Kalsifikasyon)

Eklemlerde kıkırdak dokusunun kötüleştiği, kıkırdağın incelmesi, aşınma ve hasarın eşlik ettiği eklem hastalığıdır. Kireçlenme genellikle dizlerde, parmaklarda ve ayak parmaklarında, bilekler, kalça kemiği ve omurga eklemlerinde görülür.

Romatoid artrit

İnsanlar arasında inflamatuar romatizma olarak bilinen bu, vücuttaki diğer organları da etkileyebilen eklemlerde ağrı, şişme, sertlik ve hareket kaybına neden olan kronik bir inflamatuar eklem hastalığıdır.

Juvenil romatoid artrit

Çocuklarda karşılaşılan eklemlerde iltihaplanma, ağrı ve deformite ile ortaya çıkan eklem hastalığıdır.

Ankilozan spondilit

Vertebralar ve kaburgalar arasındaki eklemlerin sertliği ve hareketlilik kaybı veya hareketlilik kaybı ile karakterize, ağrılı ilerleyici inflamatuar romatizmal bir hastalıktır.

Gut artriti

Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, dizlerde, dirseklerde, ellerde ve ayak bileklerinde ani ağrı atakları ile kendini gösterir. Genellikle ayak parmağını etkileyen bir tür eklem iltihabı olan akut gut artriti, kandaki ürik asit oranındaki artışın neden olduğu bir hastalıktır.

Brufen Nedir? Brufen Ne İşe Yarar?

Brufen nasıl kullanılır?

  • Doktorunuz bu ilacı reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. Tavsiye edilenden daha fazla veya daha az kullanılırsa, hastalığınız düzelmez, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.
  • Her bir tableti yeterli miktarda su ile alın.
  • İlacın kullanılmasından iyi sonuçlar almak için ilacınızı mideniz boşken alın. Yemekten en az 1 saat önce veya yemekten en az 2 saat sonra alabilirsiniz. Bununla birlikte, midenizde neden olabileceği tahrişi azaltmak için yemek yedikten sonra almaya özen gösterin.
  • Doktorunuz, rahatsızlığınızın ve ağrınızın şiddetine göre günde ne kadar, ne zaman ve hangi aralıklarla ilaç kullanacağınızı belirleyecektir.
  • Özellikle, çocuklara doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

Brufen yan etkileri

  • Karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz durumunda doktorunuzu bilgilendirin.
  • Baş dönmesi, mide ekşimesi, ishal veya kabızlık, gaz, sinirlilik, halsizlik geçici yan etkilerdir.

Brufen Prospektüs

[pdf-embedder url=”https://www.ilachekimi.com/wp-content/uploads/brufen-film-tablet.pdf”]

İlginizi çekebilir!

Yorum yapın