Robotik İmplant Nedir? Kimler Robotik İmplant Yaptırmalıdır?

Teknolojinin her geçen gün gelişip değişmesi, sağlık sektöründe de bazı gelişmelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu noktada da diş hekimliği alanında da büyük gelişimler yaşanmıştır. Diş hekimliğinde meydana gelen yeni teknolojiler sayesinde hastalar için hem daha konforlu hem de kaliteli bir tedavi süreci oluşturulmuştur.

Robotik İmplant Nedir? Kimler Robotik İmplant Yaptırmalıdır?
Robotik İmplant Nedir? Kimler Robotik İmplant Yaptırmalıdır?

Özellikle de robotik implant bu tarz teknolojik tedavilerin başında gelir. İmplant tedavisi, en yaygın biçimde tercih edilen diş tedavilerinden birisidir. Robotik implant tedavisi ise implant tedavisinin ekstra konforlu hali olarak ön plana çıkar. Robotik implant ile diş eti dahi kaldırılmadan implant işlemi uygulanabilir.

Robotik implant, son derece güvenilir bir yöntemdir. Bu sistem ile diş hekimlerinin diş etlerini kesip kemiği görmelerine gerek dahi kalmaz. Bu implant sistemi ile sinirlerin mevcut yerlerinden kemik kalınlıklarına kadar tüm bilgiler, detaylı biçimde görülebilir. Bu bağlamda da uygun tedavi yöntemi güvenilir şekilde yapılır. Dentasel, hem güvenli hem de hızlı bir şekilde implant tedavisi olanağı sunar. Bu sistem sayesinde tedavi sırasında kanama ya da yanlış uygulama sonucunda görülen bazı rahatsızlıkların da önüne geçilir. Dentasel ile kişilere kusursuz biçimde hizmet sunulur.

İmplant Tedavisinde Robotik İmplant Kullanımı

Robotik implant yöntemi, özellikle son dönemlerde sıklıkla kullanılan bir tedavi çeşididir. Dentasel, bu yöntemi son derece başarılı bir şekilde uygular.

İşlem sırasında ilk etapta hastadan 3 boyutlu görüntüleme teknikleri arasında yer alan tomografiden faydalanılır. Hastaya çekilen tomografi ile bütün çene yapısı, kemiklerin boyu ve kalitesi gibi detaylar sanal ortama aktarılır. Dentasel, kullandığı kaliteli cihazlar sayesinde bu detayları kapsamlı biçimde görüntüler. Firmanın alanında uzman diş hekimleri ve diğer sağlık çalışanları her zaman kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Tomografi çekiminin ve gerekli incelemelerin ardından yapılacak olan implantlar, bilgisayar aracılığıyla hastanın kemik yapılarının uygun bölgelerine dikkatli biçimde yerleştirilir. Sonrasında da implantların yapılacağı bölgeleri gösteren aynı zamanda da hasta çene yapısına uyumlu olan cerrahi rehber bilgisayarla implantlar üretilir. İşlem sırasında, cerrahi rehber aracılığıyla hastanın ağız yapısına uygun pozisyonda dizayn edilen implantlar, alanında uzman olan hekimleri tarafından yerleştirilir. Robotik implantlarda başarılı sonuçlar için Dentasel firması uzman hekimleri ile görüşebilir, her zaman bilgi alabilirsiniz.

Robotik İmplant Avantajları Nelerdir?

Robotik implant pek çok açıdan avantaj sağlayan bir işlemdir. Bu tedavi yöntemi Dentasel firması ile son derece basit, kaliteli ve sağlıklı biçimde yapılır. Bu da hastalara büyük avantaj oluşturur. Bu avantajlar kısaca şu şekilde sıralanabilir;

⦁ Robotik implant tedavisi, yeni nesil teknoloji sunan bir yöntemdir.
⦁ Diğer implant tedavilerine oranla son derece acısız bir işlem olarak kabul edilir.
⦁ Tedavi süresi ekstra kısadır.
⦁ İyileşme süreci oldukça hızlıdır.
⦁ Robotik implant yönteminde işleme başlamadan önce hastanın ağız yapısı hakkında tüm detaylar öğrenilir. Bu sayede de daha verimli bir süreç ortaya çıkar.
⦁ Bu yöntemde implantların konumlanmasında daha doğru şekilde tespit yapılır.
⦁ İşlemin ardından hastaların ağzına dikiş gibi işlemler uygulanmaz.
⦁ Yöntem esnasında görülebilecek sorunlara daha çabuk müdahale edilir.
⦁ İyileşme süresince kanama, şişlik ya da ağrı gibi durumlar daha az görülür.
⦁ Hem doğallık hem de estetik görünüm yönünden robotik implant, son derece faydalıdır.

Robotik İmplant Fiyatları Nasıldır?

Robotik implant fiyatları da bu süreçte merak edilen noktalar arasında yer alır. Dentasel, robotik implant yöntemini avantajlı fiyatlar ile kişilere sunar. İşlemin fiyat aralıkları, hastadan hastaya farklılık gösterir. Bu farklılıklarda; implant sayısı, ek tedavi işlemleri, implant markası, işlemde kullanılacak malzemeler ya da işlemin uygulanacağı kurumun etkileri son derece fazladır.

Dentasel, robotik implant yönteminde en iyi seçimlerden biri olarak ön plana çıkar. İmplant yaptırmak isteyen kişiler için Dentasel, en kaliteli ve başarılı kurumların başında yer alır. Siz de firmanın hizmetlerinden yararlanmak ve diş sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmak için Dentasel uzman hekimlerini arayabilirsiniz.

Yorum yapın