Noskar jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Noskar jel Aktif Maddesi Soğan özü (Allium Cepa), Heparin Sodyum, Allantoin’dir. Noskar jel, yara kapatıldıktan sonra ciltte oluşabilecek yara dokusunun tedavisine etki eder.

Noskar jel nedir?

Herhangi bir cilt hastalığından sonra ciltte oluşan yara izleri, çukur şeklindeki izler (sivilce izleri gibi), ameliyat, kol veya bacak gibi çıkıntılı organların kesilmesi. Yanıklar ve kaza sonrası hareketi kısıtlayan ve görsel olarak rahatsız edici izler, parmakların avuç içine doğru büzülmesi. Hareket kısıtlılığına neden olan bir durum olan Dupuytren’in kontraktürü, travma sonucu kaslarda kısalığa veya kaslarda kısalığa neden olan durumların tedavisinde (travmatik tendon kontraktürü) kullanılır. Noskar jel fiyat için lütfen eczacınız ile konuşun.

Noskar jel ne için kullanılır?

 • Noskar jel ciltte oluşan yara izlerinin tedavisinde etkilidir.
 • Soğan özü (Allium cepa), Heparin ve Allantoin adı verilen maddeleri içeren jel benzeri bir üründür.
 • Her kutuda bir adet 100 gr’lık alüminyum tüp şeklinde kullanıma sunulmaktadır.
 • Çeşitli nedenlerle ciltte oluşan yara (yara) dokularının tedavisinde kullanılır:
 • Çeşitli yapıların (skar dokusu) izleri,
 • Ameliyat, kol veya bacak gibi çıkıntılı organların kesilmesi, yanıklar ve kaza sonrası hareketi kısıtlayıcı izler (yara izleri) görüntü olarak,
 • Parmakların avuç içine doğru sıkılaşmasına neden olan ve hareket kısıtlılığına neden olan bir durum olan Dupuytren’in kontraktürü,
 • Travma ve hareket kısıtlılığı sonucu kas kirişlerinde kısalığa veya kaslarda kısalığa neden olan durumlar (travmatik tendon kontraktürü),

Noskar jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Noskar jel hakkında

Noskar jel kullananlar yorumları; ilacın etken maddesine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. NOSKAR, yara kapatıldıktan sonra ciltte oluşabilecek skar dokularının tedavisinde kullanılır. İlacın kullanımından en iyi sonucu almak için, tedaviye yeni yara kapatıldıktan hemen sonra başlanmalıdır. Bu şekilde yara izi gelişimi engellenebilir. Sert, eski izleri kapatmak, kullanımdan iyi sonuçlar almak için ilacı ilgili bölgeye uyguladıktan sonra kapatılmalı ve bir gece bekletilmelidir. Taze izlerin tedavisinde aşırı soğuk, UV ışığı ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçının.

İlacın kullanımı tedavi edilecek iznin büyüklüğüne göre haftalar veya aylar sürebilir. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Noskar jel nasıl kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, ona göre kullanmalısınız. Hekim tarafından aksi tavsiye edilmedikçe günde birkaç kez yara (yara dokusu) üzerine Noskar jel uygulanır. Mevcut yara izinin büyüklüğüne ve kas kısalmasına bağlı olarak tedavi haftalarca sürebilir. Yeni yara izlerinin tedavisinde aşırı soğuk, UV ışığı ve çok kuvvetli masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınılmalıdır.

En iyi sonuç için, yara kapatıldıktan hemen sonra tedaviye başlanmalıdır. Bu durumda iz oluşumuna yatkın hastalarda bile bu tür izlerin gelişimi engellenebilir. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun.

 • İlacı, tedavi edilecek bölgeye parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde uygulayın. İlacı, emilimini sağlamak için hafifçe masaj yaparak uygulayın.
 • Günde birkaç kez uygulanmalıdır.
 • 1 yaşından büyük çocuklarda yara dokusuna günde bir veya iki kez uygulanabilir.
 • Sert, eski izleri kapatmak, kullanımdan iyi sonuçlar almak için ilacı ilgili bölgeye uyguladıktan sonra kapatılmalı ve bir gece bekletilmelidir.

Noskar jel yan etkileri

Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda derhal doktorunuza bildiriniz.

Derideki damarlarda kaşıntı, kızarıklık, çukurlaşma ve çıkıntı yaygın yan etkilerdir.

Yaygın kaşıntı, cildin iyileşme sürecinden kaynaklanır ve tedavinin kesilmesini gerektirmez.

“Noskar jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır?” üzerine bir yorum
 1. Iyi aksamlar erkek cocugum 12 yasinda bacaginda cam kesigi yuzunden yara yeri acildi ve iyilesti ama genis iz kaldi kesik izi kapanma etkisi olurmu

  Cevapla
Yorum yapın