Norodol Damla – Norodol Damla Ne İşe Yarar?

Norodol damla, ruh sağlığını düzenleyen içeriğinde etken maddesi Haloperidol olan bir ilaçtır. Norodol damla nedir sorusuna yanıt olarak; halüsinasyon ve istem dışı hareketlerin kontrol altına alınmasını sağlayan ilaç olarak yanıt verebiliriz. Özellikle paranoya durumundaki kişiler, hastalıkla mücadele ederken saldırgan tavırlar sergileyebilir.

Gerçek olmayan şeylere inanmak, etrafta cisim veya nesne vb. şeyler görmekle birlikte sinirlilik hali, paranoya ve hiperaktiflik üst düzeydedir. Norodol damla ile bu durumun ortadan kaldırılması sağlanır.

Norodol Damla Etkileri

Norodol damla zihin karışıklığı, paranoya, istem dışı hareketler, tik, hıçkırık ve aşırı coşku, saldırganlık hallerinin tedavisinde kullanılır. Peki norodol damla ne işe yarar bunu öğrenmek için norodal damlanın etkilerine bakmak gerekir. Aşırı saldırgan hal ve hareketleri durdurmayı sağladığı gibi aynı zamanda kişide beliren tik vb. durumlara da çözüm olur.

Norodol damla sayesinde hastanın kontrol süreci belirlenerek rahatsızlığı giderilmeye çalışılır. Bazı durumlarda tehlike altında olabileceğimiz gibi hastaya erken müdahale ederek tehlikeli durumlara yer vermemeliyiz. Norodol damla ile aşırı coşku ve paranoya durumları giderilir. Kişinin sanrı olarak gerçek olmayan şeyleri görmesi veya hissetmesi durumunda da norodol damla işe yarar.

norodol-damla-norodol-damla-ne-ise-yarar
norodol damla

Norodol Damla Uyku Yapar Mı?

Norodol damla, günlük doz alımına bağlı olarak ve kişinin bünyesine göre uyku yapabilir. Vücut direncinin düşmesiyle birlikte uyku hali verdiği için gün içinde yatmadan önce alınması daha uygun olacaktır. Norodol damla kaç saat uyutur dersek ortalama 2 saatlik bir vücut yorgunluğu uykusu verebilir. Bu durum günün yarısını da uykulu geçirmenize neden olabilecek bir doz alımında da geçerlidir.

Kişinin kaç damla aldığına bağlı olarak gün içinde çok dinç olmasına rağmen bir anda uykusunun gelmesine neden olabilir. Bazı kişilerde uyku hali yapmadığı söylense de vücut farklılıklarına göre etkiler değişebilir. Norodol damla içerisinde uyku hali veren maddeler vardır. Düzenli kullanan biri bu duruma alışmış olsa da norodol damla gün içinde vücut enerjinizi düşürerek uyku getiren bir etkiye sahiptir.

video izlemek için tıklayın.

Norodol Damla Yan Etkileri

Norodol damla kullanımında dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur. Bu durumlar arasında norodol damla kullanımında bol sıvı alımı gereklidir. Herhangi bir şeye alerjiniz varsa norodol damla kullanmakta sakınca vardır. Kullanılan ilaçları doktora danışarak bırakmalı ve ardından norodol damlaya başlamanız doktorun kararına bağlıdır.

Norodol damla yan etkileri arasında baş ağrısı, huzursuzluk, bulanık görme, titreme, yavaş hareket etme ve yorgunluk, değişik sesler duyma, ayağı sürüme veya ayakta durmada güçlük, düşünme güçlüğü ve bilinç kaybı yaygın görülen yan etkilerdir. Boğazda, dilde veya yüzde şişme olursa, karın ağrısı, nefes darlığı gibi ciddi yan etkiler durumunda derhal doktora başvurmak şarttır.

Norodol Damla Tehlikeli Mi?

Norodol damla doktor kontrolünde kullanıldığı takdirde tehlike oluşturmaz. Doktora danışmadan kullanılan norodol damla ve doz artışı sonucunda kişinin bünyesinde ve vücudunda sağlık sorunları meydana gelebilir.

Norodol damlayı doktor bilgisi dahilinde önerilen dozda kullanmak kişinin rahatsızlığınız giderilmesine yardımcı olur. Norodol damla özellikle çok sinirlilik halinin geçerek sakinleştirici etkisi vermesi amacıyla tercih edilir. Saldırganlık hali ve aşırı sinirlilik durumunda doktorun önerdiği dozda kullanılarak sakinleştirici etkisini görebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Norodol Damla Kullanılmamalı?

Alkol vb. alkol içeren içeceklerle norodol damla kesinlikle kullanılmamalıdır. Parkinson hastaları, akciğer, kalp rahatsızlıkları olan kişilerde de norodol damla kullanımı önerilmez. Norodol damla kullanımında herhangi bir başka ilaç veya uyku veren bir ilaç kullanımı sakıncalıdır. Norodol damla kullanımında besinlerinize ve ilaç kullanımınıza dikkat etmek gereklidir. Mutlaka doktora danışmak lazımdır.

Yorum yapın