Nimokain jel Nedir? Nimokain jel Ne İşe Yarar?

Nimokain jel sırt ağrısı (lumbago), sırt ağrısı (lumbago), artrit (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak doku iltihabı (periartrit), kas tendiniti (tendinit), kas iltihabı, tendon (tenosinovit), eklem çevresindeki kese iltihabı (bursit), Burkulma ve ezilme gibi spor yaralanmalarında, yumuşak doku ve eklemlerde, travmatik, dejeneratif ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. Cilt yüzeyine sürülerek kullanılır, başka bir kullanım şekli yoktur. Nimocaine jel eczanelerde 50 gramlık tüplerde satılmaktadır. Eczaneden reçeteli veya reçetesiz satın alınabilir. Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Cilde uygulanan etkili jellerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Pharmactive İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu jelin lisans sahibi ve üreticisidir. Bu jel için üretim yeriniz Kapaklı-Tekirdağ’dır. Nimokain jel fiyat için lütfen eczacınız ile konuşun.

Nimokain jel nedir?

Sırt ağrısı (lumbago), sırt ağrısı, boyun ağrısı, artrit, eklemi çevreleyen yumuşak doku iltihabı (periartrit), kas bağlarında iltihaplanma (tendinit), kas ve tendonlarda iltihaplanma (tenosinovit), çevreleyen keselerde iltihaplanma eklem (bursit), spor yaralanmaları Yumuşak doku ve burkulma, morluk gibi eklemlerin travmatik, dejeneratif ve romatizmal hastalıklarının tedavisinde üretilen etkili bir jeldir. Deriye sürülerek uygulanır. Hap kullanmak istemeyenler için oldukça iyi bir alternatiftir. Harici kullanım olduğu için yan etki riski çok düşüktür. Sıvı (jel) formda gelir ve kırmızı kutularda satılır. HDPE masaj başlığına sahip alüminyum bir tüp içinde pazarlanmaktadır. Nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar olarak adlandırılan ilaçlar grubundadır. Kortizon içermez.

Nimokain jel ne için kullanılır?

İskelet ve kas sağlığını korumak için önemli bir ilaçtır. Spor yaralanmalarının neden olduğu iskelet ve kas sorunlarını tedavi eder. İskelet ve kas sistemindeki iltihabı kurutarak ciddi sorunları önler. Artrit ve romatizmal hastalıklarda şifa kaynağıdır. Bel ağrısı, omuz ağrısı, sırt ağrısı, eklem ağrısı gibi durumlarda ağrıyı hızla giderir. Eklem iltihabı, kas bağları iltihabı ve yumuşak doku iltihabında önemli faydalar sağlar. Burkulma, incinme, şişlik gibi durumlarda kullanılacak ilk jellerden biridir.

Bu jeli kullanacağınız noktaları tek tek belirledik. Aşağıdaki hastalıklar ortaya çıkarsa bu jeli kullanabilirsiniz.

  • Vücuttaki ağrıları, ağrıları ve iltihapları giderir.
  • Sırt ağrısı (lumbago) problemini hafifletmek için kullanılır.
  • Eklem artritinin (osteoartrit) tedavisinde kullanılır.
  • Eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihaplanması durumunda (periartrit) tercih edilir.
  • Kas bağlarının iltihaplanması (tendinit), kas iltihabı ve bağ parçası (tenosinovit) tedavisinde kullanılır.
  • Romatizmal hastalıklar için kullanılır.
  • Eklem çevresindeki keselerin iltihaplanması (bursit) durumunda kullanılır.
  • Spor yaralanmalarının neden olduğu burkulma, incinme, ezilme, ağrı ve iltihaplanma durumlarında kullanılır.
  • Kazalardan ve spor yaralanmalarından kaynaklanan şişlikleri ortadan kaldırır.
  • Kas gerginliğini giderir, bir çeşit kas gevşetici görevi görür.

Nimokain jel Nedir? Nimokain jel Ne İşe Yarar?

Nimokain jel ne işe yarar?

İlacın aktif bileşenleri Nimesulide ve Lidocaine’dir. Nimocaine jel, vücutta iltihaplanma ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltan bir anti-enflamatuar ve ağrı kesici ilaçtır. Nimocaine Jel ağrılı osteoartrit (artrit ve eklem hasarı), bursit (eklem çevresindeki keselerin iltihabı), tenosinovit (kas bağ kılıfının iltihabı), tendinit (kas ve bağın iltihabı), periartrit (etrafındaki yumuşak dokunun iltihabı) eklem). Bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı gibi akut kas-iskelet sistemi hastalıklarında, kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, burkulma ve ezilmelerin neden olduğu şişlik ve ağrılarda iltihap ve ağrıyı gidermek için kullanılır.

Nimokain jel nasıl kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, ona göre kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. İnce bir tabaka halinde ağrılı bölgeye jeli sıkın ve hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Kuvvetlice ovalamayın. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

Nimokain jel yan etkileri

Karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda derhal doktorunuza haber veriniz.

İlacın kullanımından dolayı uygulama alanında tahriş, kızarıklık veya kaşıntı gibi yan etkiler yaşarsanız doktorunuza danışınız.

Yorum yapın