Minoset Nedir? Minoset Ne İşe Yarar?

Vücudumuzun herhangi bir bölgesinde ağrılar baş göstermeye başladığında bir süre bekleyip ağrı kesicilere yöneliyoruz. Minoset en fazla tercih edilen ağrı kesicilerden bir tanesi. Etkisinin üst düzeyde olması ve kısa süre içerisinde etkisini göstermesi sebebiyle birçok kişi bu harika ağrı kesiciye yönelim gösteriyor.

Minoset Nedir?

Ağrı kesici dendiğinde akla gelen ilk ürünlerden bir tanesi olsa da Minoset nedir sorusu en çok merak edilen konulardan bir tanesi. İnsanlar ağrı kesici olduğunu bilseler de içerisinde yer alan maddeleri ve etkilerini merak ediyorlar.

Minoset 500 mg. tabletler halinde satışa sunulan bir ağrı kesici ilaçtır. İçeriğinde 500 mg. parasetamol bulundurması sebebiyle bu ismi alır. Parasetamol hem beyne hem de omuriliğe etki eden bir maddedir. Ortaya çıkardığı etki sayesinde kullanıcılar ağrıyı çok daha az hissetmeye ya da hissetmemeye başlar.

minoset-nedir-minoset-ne-ise-yarar

Minoset Plus Nedir?

Eczanelere giderek Minoset talep ettiğinizde bir soru ile karşılaşırsınız. Sizlere Minoset ya da Minoset Plus isimli iki ilaçtan hangisini istediğiniz sorulur. Bu aşamada doğru yanıtı verebilmek için Minoset Plus nedir sorusunun yanıtını bilmek gerekir.

Genellikle ilaçlardaki Plus kalıbı ilacın daha güçlü etkiler gösterdiğini belirtmek amacıyla kullanılmaktadır. Minoset Plus 250 mg. parasetamol içermektedir. Bu özelliği ile daha düşük etkiler göstereceği düşünülebilir. Ancak düşük miktardaki parasetamolün yanında 150 mg. propifenazon ve 50 mg. kafein içermektedir. Bu özellikleri sayesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak daha etkili bir ilaç ortaya çıkar.

Minoset Ne İşe Yarar?

Ağrı kesiciler reçetesiz olarak satıldığından bilinçsiz olarak kullanımı çok yaygındır. Minoset ne işe yarar sorusunun yanıtı alınmadan ürünün satın alınması ve kullanılması son derece yanlış olacaktır. Eğer vücudunuzdaki ağrıya etki eden bir madde içermiyorsa ne kadar yüksek dozda kullanırsanız kullanın olumlu bir gelişme göremezsiniz.

Minoset baş ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, migren ve diş ağrısının tedavisinde kullanılabilen bir ilaçtır. Ağrılı adet geçiren kadınlar için de önerilmektedir.

Minoset Tablet Kullanım Dozu Nedir?

Ağrı kesiciler genellikle kısa süre içerisinde etki ederek ağrının hafiflemesini sağlar. Bazı durumlarda ağrının yoğunluğu ya da vücudun o anki durumu sebebiyle ağrı tek bir doz kullanım ile ortadan kalkmaz. Bu durumda kişiler birkaç doz daha kullanmayı düşünürler. Ağrı kesicilerde yüksek doz kullanımı çok büyük yan etkiler ortaya çıkarabilmektedir.

Minoset 4-6 saatte 1 olacak şekilde kullanılabilmektedir. Genellikle tek kullanımda yeterli etkiyi ortaya çıkarır. Ancak baş ağrısı geçmezse 6 saat beklendikten sonra ikinci doz kullanım denenebilir. Yüksek ağrılı rahatsızlıklarda 4 saat arayla tüketmek üzere günde 6 doz tüketimi mümkün olmaktadır. Günlük kullanım altıyı aştığında ciddi yan etkiler kendisini göstermeye başlar.

Minoset Yan Etkileri Neler?

Minoset yanlış bir biçimde kullanılırsa vücutta bazı yan etkileri ortaya çıkarabilir. Bu yan etkilerin ilk sırasında sarılık gelir. Bunun yanı sıra karın ağrısı, yorgunluk hissi, iştah kaybı, mide bulantısı, normale göre fazla terleme ve idrar renginde koyulaşma gibi yan etiler ortaya çıkacaktır. Bu yan etkiler genellikle günlük kullanım dozunu aşan kişilerde ortaya çıkar. Herhangi bir yan etkinin görülmesi durumunda doktorlarla iletişime geçmek en doğru karar olacaktır.

Minoset Fiyatı Ne Kadar?

Minoset son derece popüler olan ilaçlardan bir tanesi. Fiyatının uygun seviyelerde olması da bu popülerlikte önemli pay sahibi. 2021 senesinde Minoset fiyat olarak 6 TL belirlemiş durumda. Fiyatında küçük değişikliklerin olması son derece normal. Eğer Minoset Plus almayı düşünürseniz ücret 28 TL seviyesine çıkacaktır.

Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın