Metrin Krem Nedir?, Metrin Krem Ne İşe Yarar?

Metrin Krem İlacın Aktif Bileşeni Permethrin’dir. Metrın cilt kremi, kaşıntı parazitleri üzerinde öldürücü etkisi olan bir ilaçtır. Kasık biti (kasık biti) enfeksiyonunda ve uyuz tedavisinde kullanılır. Hücre duvarında aşırı iritasyona, koordinasyon bozukluğuna, yorgunluğa ve böcek derisinden hızla emilebilen elektrokimyasal anormalliklere neden olan bir piretrin olan permetrin, bitler, keneler, pireler ve diğer eklembacaklılar da dahil olmak üzere çok sayıda böceğe karşı etkilidir. Sinir hücresi zarına etki ederek zar polarizasyonunu düzenleyen sodyum kanallarını bloke eder. Böylece hücrenin repolarizasyonunu geciktirerek felç oluşur. Permetrinin yumurta yok edici etkisi vardır. Klinik çalışmalar, artık aktivitenin tek bir uygulamadan sonra 14 gün devam ettiğini göstermiştir. Metrin krem fiyat için lütfen eczazınız ile konuşun.

 

Metrin krem nedir?

Metrin krem, uyuz, kasık biti (kasık biti), bit, pire ve keneler gibi böcekler için kullanılan bir ilaçtır. Uyuz ve parazitler için en etkili ilaçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Haricen deriye sürülerek kullanılır. 30 gramlık mavi alüminyum tüplerde satılmaktadır. Eczanelerde satılmaktadır, bu ilacı eczaneler dışındaki bazı e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz. Devlet tarafından ödenmeyen bir ilaçtır. Bu ilacın metrin losyonu ve metrin tıbbi şampuanı olarak adlandırılan farklı formları vardır. Bu ilacın lisans sahibi ve üreticisi Bikar İlaç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’dir. Bu krem ​​Pendik-İstanbul’da üretilmektedir.

 

Metrin krem ne için kullanılır?

Uyuz ve kaşıntı problemlerinde kullanılan etkili bir cilt ürünüdür. Uyuz tedavisinin yanı sıra kene, pire ve bit gibi sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Halk arasında uyuz ilacı olarak da bilinir. Beyaz, homojen, viskoz bir kremdir. Bu ilaç aynı zamanda şampuan ve losyon şeklinde de mevcuttur. Bu krem ​​sadece cilt üzerinde kullanılır ve başka bir kullanımı yoktur. 30 gramlık kutularda satılmaktadır. Parazitik ilaçlar, pestisitler ve kovucular olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Reçeteye gerek yoktur, reçetesiz de alınabilir. SGK tarafından ödenen bir ilaç değildir.

metrin krem

Metrin krem ne işe yarar?

Bu ilacın metrin krem kullanıcı yorumları ve metrin krem ekşi yorumları ile hangi hastalıklarda ve hangi durumlarda kullanıldığına bakalım. Aşağıdaki problemler ortaya çıkarsa bu ilacı kullanabilirsiniz.

 • Uyuz hastalığını iyileştirmek için kullanılır.
 • Derideki kaşıntı ve kızarıklığı gidermek için kullanılır.
 • Kasık biti (kasık biti) tedavisinde kullanılır.
 • Bit, pire ve kene gibi böceklerin yok edilmesinde kullanılır.
 • Bit, pire ve kene gibi böceklerin yumurtaları üzerinde yıkıcı etkisi vardır.

 

Metrin krem nasıl kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, ona göre kullanmalısınız. Lütfen tedavi sırasında doktorunuzun talimatlarına uyunuz.

Kasık bölgesindeki bitlerin tedavisi için:

İlacı uygulayacağınız bölgeyi yıkayıp kurulayın. Anüs bölgesini, kasık bölgesini ve uyluk iç kısımlarından dizlere kadar saçlı bölgeleri kapatmak için Metrin krem uygulayın. İlacın rektuma veya vajinaya girmediğinden emin olun. İlk uygulamadan sonra hala canlı bitler görünüyorsa, kremi 7 gün sonra tekrar uygulayın.

Uyuz tedavisi için:

Cildinizin temiz, kuru ve serin olduğundan emin olun. Sıcak bir banyo yaptıysanız, ilacı uygulamadan önce cildinizi soğutun. Metrin krem’i boynunuzdan ayak tabanınıza kadar vücudunuzun tüm bölgelerine yavaş hareketlerle uygulayın. Uygulamadan sonra 8-14 saat vücudunuzda bırakın ve ardından vücudunuzu tamamen yıkayın. İlk uygulamadan sonra hala uyuz belirtileri varsa ikinci uygulamayı 7 gün sonra tekrarlayın.

Metrin krem yan etkileri

Yan etkilere sahip olma olasılığı çok düşüktür. Hassas cilde sahip kişilerde yan etki riski daha yüksektir. İşte istenmeyen etkiler;

 • Sinir sistemi bozuklukları
 • Parestezi
 • Deri ve deri altı doku hastalıkları
 • Döküntü
 • Ağrı
 • Ödem
 • Eritem
 • Egzama
 • Yanma ve batma şeklinde ortaya çıkan deri hastalığı
 • Kaşıntı
Yorum yapın