Magnorm Nedir ve Magnorm Ne İşe Yarar?

Magnorm

Vücudumuzun sağlıklı bir yapıda olması için vitamin ve minerallere ihtiyaç vardır. Her vitamin ve mineralin günlük olarak alınması gereken miktar farklı olur. Tüketilen yiyeceklerden ya da günlük aktivitelerden ihtiyaç duyulan maddeler vücuda kazandırılır. Magnezyum da vücudumuzun düzenli olarak ihtiyaç duyduğu minerallerden bir tanesi. 

İçeriğinde magnezyum bulunan çok sayıda gıda ürünü yer alıyor. Kabak çekirdeği, badem, kaju, incir, avokado ya da muz gibi gıdaları düzenli olarak tüketen kişiler magnezyum eksikliği ile karşı karşıya kalmaz. Farklı sebeplerden dolayı magnezyum içeren gıdaları alamayan kişiler ise Magnorm 365 kullanarak eksikliklerini giderebilirler. 

Magnorm Ne İşe Yarar?

Vitamin ya da mineral takviyelerini kullanmadan önce içeriği ve özellikleri konusunda bilgi sahibi olmak gereklidir. Birçok takviye ürününde asıl maddenin yanı sıra küçük yan takviyeler de bulunur. Bu takviyeler zarar verebileceğinden özelliklerin iyi bir şekilde araştırılması şarttır. Magnorm nedir sorusu da tam olarak bu aşamada devreye girer. 

Magnorm magnezyum oksit içeren ve vücudun magnezyum ihtiyacını karşılayan bir ilaçtır. İsminde yer alan Magnorm 365 tabiri ürünün miligramını belirtir. Her bir tablette 365 mg. magnezyum yer almaktadır. Magnezyum eksikliği sebebiyle vücutta ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde de Magnorm kullanımı faydalı olacaktır. 

Kimler Magnorm Kullanabilir? Kimler Kullanamaz?

Magnorm standart bir mineral takviyesi olduğu için herkes tarafından kullanılabilen bir üründür. Çocuklardaki magnezyum eksikliği durumunda dahi tercih edilebilir. Bunun yanı sıra bazı özel durumlarda kullanımı sakıncalı olabilmektedir. 

Böbrek yetmezliği olan kişilerin Magnorm 3655 mg kullanması önerilmemektedir. Minerallerin emiliminden böbrekler sorumlu olduğundan böbrek yetmezliği olan kişilerin zorlanmasına sebep olabilir. 

Kanaması olan ya da kan pıhtılaşma seviyesinde sorunu olan kişilerin kullanımı doğru olmaz. Kan sulandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Yakın dönemde ameliyat olacak kişilerin de kullanmaması gereklidir. 

Şeker hastalığı ülkemizde son derece yaygındır ve şeker hastalarının Magnorm kullanırken doktorlarına danışmaları önerilir. Çünkü Magnorm şeker hastalarında magnezyumun depolanma şeklini değiştirebilir. Bu da vücudun genel yapısının bozulması anlamına gelir. 

İleri düzeyde sindirim sistemi sorunları olan kişilerde kullanımı uygum olmaz. Kabızlık tedavisinde yardım alınan bir ilaçtır. Bu özelliği belirli bir yaş üzerinde ishal sorunlarının olmasına yol açabilir. 

Magnorm Nasıl Kullanılır? 

Günlük magnezyum ihtiyacı 18 yaş üzerindeki kişilerde 300 ile 420 mg. arasında değişkenlik göstermektedir. Yaşa ve cinsiyete bağlı olarak düşük miktarda değişiklikler meydana gelir. Magnorm yapısında 365 mg. magnezyum barındırdığından günlük 1 tablet kullanımı uygun olacaktır. İkinci tablete doktorların talebi ile geçilebilir. 

Gün içerisinde 1 tablet Magnorm kullanacak olan kişiler yemek ile birlikte takviyeyi alabilirler. Aç karna tüketimi ishal ihtimalini yükseltecektir. Magnorm fiyat konusunda araştırmasını yapan ve takviyeyi alan kişiler farklı ilaçlar kullanıyorsa Magnorm ile arasına 2 saat koyması önerilir. Bazı ilaçların etkilerini değiştirebildiğinden beraber kullanılmaması doğru bir karar olacaktır. 

magnorm-nedir-ve-magnorm-ne-ise-yarar

Magnorm Yan Etkileri Neler?

Magnorm gereğinden fazla kullanıldığında bazı yan etkiler ortaya çıkarabilir. Daha önce bahsettiğimiz gibi ishal bunlardan bir tanesidir. Düşük tansiyon, kalp atışında düzensizlik, EKG sonuçlarında değişimler, yavaş nefes alma, depresyon ya da baygınlık gibi yan etkileri sayılabilir. Ancak bu etkiler yanlış ve yüksek dozda kullanım ile ortaya çıkmaktadır. 

Magnorm Fiyatı Ne Kadar?

Magnorm eczanelerden kolaylıkla satın alınabilen bir takviye ürünüdür. Magnorm fiyat listelerinde 39 TL seviyesinde karşımıza çıkar. Birkaç liralık değişimler şehirden şehre ya da eczaneden eczaneye olabilmektedir. İçeriğinde 30 tablet yer almaktadır ve 1 aylık ihtiyacı karşılar. 

Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın