Magnesie Calcinee Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Magnesie calcinee nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı beyaz renkli, kokusuz, ince akıcı toz halinde ve tadı bulunmayan bir ilaçtır. Sulandırılmak suretiyle kullandırılır. Kullanım alanları oldukça geniş olup aşağıdaki gibidir;

 1. Mide ve bağırsaklarda gaz olmasında kullanılır.
 2. Mide ekşimesinde kullanılır.
 3. Hazımsızlık tedavisinde tercih edilir.
 4. Kabızlığın geçmesinde kullanılır.
 5. Şişkinliğin geçmesini sağlar.

100 gramlık şişelerle piyasaya sunulan ürün yeşil-beyaz renkli bir kutu içerisinde verilmektedir. Anti-asitler olarak adlandırılan ilaç grubu içindedir.  Her ilaç gibi Magnesie calcinee saba toz da yan etkilere sahiptir. Bu nedenle dikkatli kullanılması, doktor kontrolü olmadan alınmaması gerekir. peki Magnesie calcinee nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Magnesie calcinee nedir ne için kullanılır 2022 fiyatı
Magnesie calcinee nedir ne için kullanılır 2022 fiyatı

İlacın etkin maddesi magnezyum oksittir. Her şişede 100 gram bulunmaktadır. Bunun haricinde yardımcı maddesi yoktur. peki Magnesie calcinee nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Magnesie Calcinee Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Magnesie calcinee saba doktor kontrolünde, bilinçli bir şekilde kullanıldığında vücuda pek çok katkıda bulunmaktadır. Bunlardan bazıları temel olarak aşağıda olduğu gibidir; peki Magnesie calcinee nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

 1. Gaz sorunlarından kaynaklanan sorunları çözer.
 2. Kişiyi rahatlatarak, yeme-içme durumlarını düzenler.
 3. Sindirim sisteminin daha sağlıklı yürütülmesini sağlar.
 4. Ülser ve reflü gibi mide hastalıklarının önüne geçer.
 5. Mide sağlığını korur.

Doktor kontrolünde kullanıldığı takdirde ilacın sağlık sorunlarınıza çözüm sunması mümkündür. peki Magnesie calcinee nedir? ne için kullanılır? 2022 fiyatı

Magnesie Calcinee Kimler Tarafından Kullanılır?

Magnesie calcinee saba bu ilaca karşı alerjisi olan bireylerde kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Aksi durumda yan etkilerin görülme riski artabilir. Bunun dışında şu gibi kişiler tarafından da alınmamalıdır;

 1. Şiddetli böbrek yetmezliği olan hastalar
 2. 12 yaşından küçük hastalar
 3. Şiddetli karın ağrısı, kusma, apandisi, diare, bulantı nedeniyle rektal kanama belirtisi bulunan hastalar
 4. Hamileliğin ilk 3 ayında olan hastalar

Ayrıca magnezyum oksite karşı duyarlılığı olanlar da ilacı almamalıdır.

Magnesie Calcinee Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Magnesie calcinee saba toz kullanırken hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Kullanım ardından kabızlık sürerse, dikkatli bir şekilde alınması gerekir. Karaciğer fonksiyon bozukluğu olan kişilerde ise dikkatli şekilde alınmalıdır.

Magnesie calcinee nedir ne için kullanılır 2022 fiyatı
Magnesie calcinee nedir ne için kullanılır 2022 fiyatı

Böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda, kanda magnezyum seviyesinin normalin üstüne çıkmasına neden olabilir. Dolayısıyla dikkatli olunmalıdır. Emziren annelerde, maddenin anne sütüne geçip geçmediği henüz bilinmemektedir.

Ancak hem hamileler hem de emziren kadınlar doktor kontrolünde almalıdır. Toz şeklinde bir ilaç olduğu için suya karıştırılarak kullanılır.

Magnesie Calcinee Nasıl Kullanılır?

Magnesie calcinee saba doktorunuz size nasıl belirtmişse öyle kullanılmalıdır. Eğer özel bir yöntem belirtilmemişse, prospektüs bilgisine göre 12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde, mide asidinin dengelenmesi için 4 saatte bir kere 1 ile 3 ölçek alınır. Günlük maksimum dört kez verilebilir.

Kabızlık tedavisinde yumuşatıcı olarak ise 12 yaşından büyük çocuklara ve erişkinlere, yatmadan önce 6 ile 12 ölçek verilebilir. Toz şeklinde olduğu için bir bardak suya karıştırılarak verilir. İlaçla beraber gelen kaşık çift taraflı olup küçük tarafında bir ölçek; diğer tarafında ise 3-6-9 ölçek olarak işaretlemiş bölümler vardır.

Doz kullanımı da bu işaretlere göre yapılmalıdır. Bir ölçek içerisinde, 2 magnezyum oksit bulunmaktadır. Nasıl alınacağı hakkında doktorunuza ve hekiminize danışmanız mümkündür.

Magnesie Calcinee Yan Etkileri Nelerdir?

Magnesie calcinee saba toz diğer ilaçlarda olduğu gibi yan etkilere neden olabilir. Eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi; ağız ya da boğazın yutmayı, nefes almayı zorlaştıracak ölçüde şişmesi bunlar arasındadır.

İlginizi Çekebilir: Aklovir Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? 2022 Fiyatı

Aynı şekilde ishal ve karında spazm şeklinde ağrılara da neden olabilir. Bu sebeple dikkatli kullanılması şarttır. Herhangi birinin görülmesi halinde doktora gidilmelidir.

Magnesie Calcinee Ne Kadar?

Magnesie calcinee fiyat yaklaşık olarak 18 Türk lirasıdır. Reçeteli olarak satılmakta ilaç herhangi bir eczaneden satın alınabilir.

Yorum yapın