İburamin Cold Nedir? ve Ne İçin Kullanılır?

iburamin cold nedir? ve ne için kullanılır?

İburamin cold, hırsızlığa karşı korumalı HDPE kapaklı kurutucu kapsüllü HDPE şişede 24 kapsül olarak pazarlanmaktadır. Bir kapsül de, İbuprofen 200 mg, psödoefedrin hidroklorür 30 mg ve klorfeniramin maleat 2 mg bulunur. Klorfeniramin, vücuttaki doğal histamini azaltan bir antihistaminik ajandır. Histamin hapşırma, kaşıntı, sulu gözler ve burun akıntısına neden olur. İbuprofen, steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaç grubudur. İbuprofen vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan hormonları azaltır.

Psödoefedrin, burun pasajlarındaki kan damarlarını daraltan dekonjestan bir maddedir. Genişlemiş kan damarları burun tıkanıklığına neden olur. Klorfeniramin, ibuprofen, psödoefedrin kombinasyonu, soğuk algınlığının neden olduğu hapşırma, kaşıntı, sulu gözler, burun akıntısı, burun ve sinüs tıkanıklığı, öksürük, ağrı ve ateş tedavisinde kullanılır.

iburamin cold nasıl kullanılır?

Doğru kullanım ve doz / uygulama sıklığı için talimatlar;

Bu ilaç tam olarak broşürde açıklandığı gibi veya doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanılmalıdır. Bu ilacı daha fazla miktarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın. Genellikle bu ilaç semptomlarınız kaybolana kadar kısa bir süre kullanılır.

Aşırı dozda ibuprofen midenize ve bağırsaklarınıza zarar verebilir. Yetişkinler için maksimum ibuprofen dozu 800 mg’dır; maksimum günlük dozu 3200 mg’dır. Ağrınızı, ateşinizi veya soğuk algınlığınızı tedavi edebilecek en küçük iburamin cold kapsül dozunu kullanın.

Ateşiniz üç günden fazla devam ederse veya ilacı 7 gün boyunca kullanıyorsanız, şikayetleriniz geçmedi veya yeni hastalık belirtileri ortaya çıkarsa, kesinlikle doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Herhangi bir cerrahi operasyonunuz olacak ve bu ilacı birkaç gün önce kullanacaksanız, ameliyatın başlangıcında doktorunuzu bilgilendirin. Bu ilacı kullanırken alerji cilt testlerinde beklenmedik sonuçlar görülebilir. Bu ilacı oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın.

iburamın cold

Uygulama yolu ve yöntemi;

iburamin cold kapsülü sadece oral kullanım içindir.

Farklı yaş gurupları için kullanım;

  • Çocuklarda kullanımı
  • Yaşlılarda kullanımı
  • Yaşlılarda Kullanımı:

iburamin SOĞUK, 60 yaşın üzerindeki hastalarda mide kanaması riskini artırabilir.

Özel kullanım durumları;

Böbrek ve karaciğer yetmezliği durumunda iburamin cold kullanmayın. iburamin cold’un etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz varsa doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.

Kullanmanız gerekenden daha fazla iburamin cold kullanıyorsanız;

iburamin cold’dan kullanmanız gerekenden daha fazlasını kullandıysanız, bir doktor veya eczacınızla konuşun.

iburamin cold’u kullanmayı unuttuysanız;

Unutulan bir dozu telafi etmek için çift doz almayın. Bir sonraki normal alım süresine göre önerilen dozu tekrar almaya devam edin.

iburamin cold ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkileri yok.

iburamin cold yan etkileri nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, iburamin cold’un içeriğindeki maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkileri olabilir. Aşağıdakilerden herhangi biri oluşursa, iburamin cold’u kullanmayı bırakın ve DERHAL doktorunuza bildirin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun.

  • Nefes almada zorluk, boğazınızda şişme, kurdeşen, deride kızarıklık.

Tüm bunlar çok ciddi yan etkiler nadirdir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza söyleyin veya en yakın hastanenin acil servisine başvurun:

  • İdrarınızdaki kan, böbrek ağrısı, göğüs ağrısı, mide ağrısı, ağzınızdan gelen kan, dışkınızın kararması.

Bütün bunlar ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi yardım gerekebilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyin:

  • İshal, kabızlık, karın ağrısı, hazımsızlık, ağız kuruluğu, döküntü, rahatsızlık veya anksiyete-anksiyete, yorgunluk, baş ağrısı, sarılık, ödem, uzun süreli kanama.

İlaç Hekimi Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın