Hametan Krem Nedir? Hametan Krem 5 Yan Etkisi

Hametan Krem birçok işlevi bulunan bir yanık kremidir. Ortaya çıkan semptomları gidermek için kullanılan bir ilaç türüdür. Sadece yanık ve yanığa bağlı cilt rahatsızlıklarını değil aynı zamanda sivilce problemi için de kullanılır. Hametan Krem cilt tonunu eşitlemek isteyen kişilerce de tercih edilen bir krem olup eczanelerden reçeteli ve reçetesiz olarak satın alınabilir. Hametan Krem’in kullanımı son derece basittir ancak doz aşımı yapmamaya özen göstermek gerekir. Ayrıca ilacı kullanırken ağız ve göz bölgesine değdirilmemesi istenir.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan Krem’in kullanım dozu doktor tarafından önerilir. Bu kullanım dozuna sadık kalarak ilacın kullanılması işlevini arttırır. Hametan Krem kullananların genellikle cilt yanığı ve cilt tahrişi gibi problemleri bulunur. Hametan Krem çocuklarda sık karşılaşılan pişik problemini gidermek için de kullanılan bir ilaçtır. Hametan Krem’in işlevi yanık ya da tahriş nedeni ile oluşan kızarıklığı gidermek ve semptomları azaltmaktır. Bunun yanı sıra açık yaralar için de kullanılır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem kullanımı doktor tarafından belirtilen doza sadık kalarak gerçekleştirilmelidir. Hametan Krem kullanılırken cilde doğrudan nüfuz etmesi gerekir. Kullanılan alana direkt temas ettirilmeli ve üzerine baskı yapılmamalı. Tahriş olan alana sürülmesi gereken Hametan Krem nazik hareketler ile cilde uygulanmalıdır. Hafif masaj hareketleri ile dairesel çizgiler halinde uygulanması da ilacın cilde iyice yedirilmesini sağlayacaktır. Hametan Krem’in kullanılmasında doz aşımı yapılmaması önerilir. Krem genellikle günde 3 kere tahriş olan bölgeye az miktarda uygulanır.

Hametan Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

Hametan Krem

Hametan Krem her ne kadar cilt yanığı, cilt tahrişi ve pişik gibi sebepler ile kullanılsa da yan etkileri arasında da bu semptomlara rastlamak mümkündür. Cilt yapısı hassas olan kişilerin kremi kullanmadan önce mutlaka yönergelere uyması gerekir. Hametan Krem’in yan etkileri şu şekildedir:

  • Döküntü
  • Kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Yüz bölgesinde şişme
  • Solunum zorluğu

Hametan Krem’in yan etkileri arasındadır. Tahriş olan bölgeye uygulanmadan önce mutlaka hijyen kurallarına uyulmalıdır. Hametan Krem’in yan etkileri olası yan etkiler olup gerçekleşme oranları farklılık gösterir. İlacı kullandıktan sonra solunum zorluğu yaşanıyor ise mutlaka bir doktora başvuru yapılmalıdır.

Hametan Krem’in Muadili İlaçlar Nelerdir?

Hametan Krem’in muadili ilaçlar farklı gramlara sahip benzer ilaçlardır. Hametan Krem’in eş değeri olarak kabul edilen ilaçlara da eczaneden ulaşmak mümkündür. İlacı almadan önce bir uzmana danışılması ve bilgi alınması gerekir. Hametan Krem’in eş değer ilaçları şunlardır:

  • Yessi (yüzde 25 merhem; yüzde 5.35 krem) 30 gr
  • Wilkinson (yüzde 12,5 pomad) 100 gr
  • Hametan (pomad) 30 gr ve 50 gr
  • Hamederm Plus (yüzde 5,35 ve yüzde 18 krem) 30 gr
  • Hamazinc (krem) 30 gr, 60 gr ve 90 gr

Hametan Krem’in muadili olan ilaçlar arasında yer alır. Bu ilaçların büyük bir çoğunluğu krem olmasına rağmen aralarında pomad ve merhem formatta olanlar da bulunur.

Hametan Krem’in Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Hametan Krem’in fiyatı 16,24 Türk lirasıdır. Herhangi bir eczaneden 16,24 Türk lirası karşılığında reçeteli ve reçetesiz olarak temin edilebilir. Hametan Krem’in muadilleri için de benzer fiyatlar söz konusudur. Muadillerin fiyat aralığı da 10 Türk lirası ile 30 Türk lirası arasında geniş bir skalaya sahiptir. Hametan Krem’in fiyatı ile muadil ilaçların fiyatları benzerlik gösterir. 14 Ocak 2022 itibari ile güncel fiyatlar 16,24 Türk lirasıdır. Muadilleri arasında en yüksek fiyatlandırma Hamazinc adlı kremin 90 gramı için yapılmıştır.

İlaç Hekimi Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın