Gynoferon Nedir? ve Gynoferon Ne İşe Yarar?

Gynoferon

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu minerallere özen göstermezken kısa sürede eksiklikleri ortaya çıkabilir. Mineral eksiklikleri direkt olarak yaşam kalitesini düşürdüğünden göz ardı edilmemesi gereken durumlar arasında yer almaktadır.

Gynoferon da mineral eksiklikleri söz konusu olduğunda kullanılan takviye ilaçlardan bir tanesi. Takviye ilaçlar direkt olarak vücut içerisindeki eksik minerallerin tamamını tamamlamazlar. Bir ya da birkaç minerali içeren ilaçlar üretilmektedir. Vücutta ortaya çıkan mineral eksikliğine göre davranılması gereklidir.

Gynoferon Nedir?

Gynoferon mineral takviyesi dendiğinde akla gelen ilk ürünlerden bir tanesi. Gynoferon nedir? sorusunun sıklıkla sorulmasının sebebi ilacın çok önemli mineralleri içeriyor olmasıdır. İçeriğinde 80 mg. demir ve 0,35 mg. folik asit bulundurmaktadır. Demir ve folik asit vücut için çok değerli olduğundan ve eksikliği yaygın biçimde görüldüğünden Gynoferon son derece popülerdir.

Gynoferon-Nedir-ve-Gynoferon-Ne-ise-Yarar

Gynoferon Ne İşe Yarar?

Vücutta demir eksikliğinin ortaya çıkması kansızlığı, yani anemi olarak isimlendirilen hastalığı beraberinde getirir. Yapılan kan testlerinde demir eksikliği göze çarpan kişilerde eksikliğin giderilmesi amacıyla Gynoferon kullanılabilir.

Çocuk sahibi olmayı düşünen kadınların gebelikten üç ay önce folik asit kullanmaya başlaması bebek için son derece faydalıdır. Gebelik süresi boyunca da folik asit kullanımına devam edilir. Gebelik döneminde demir eksikliği de sıklıkla görülen bir sorundur. Gynoferon tek başına iki sorunu birden çözebildiği için hamilelik dönemindeki kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Kimler Gynoferon Kullanabilir? Kimlerin Kullanması Sakıncalı?

Gynoferon yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Çocuklarda kullanılması sakıncalı olarak nitelendirilemez. Ancak kullanım öncesinde doktorlara danışmak çok daha doğru bir karar olacaktır. Gynoferon fiyat ve içerik bakımından çok avantajlı bir ürün gibi gözükse de bazı durumlarda kullanımı doğru olmayabilir.

 • Demir içerikli takviye ürünlerine alerjisi olan kişiler,
 • Anemi hastalığına sahip olup sebebi demir eksikliği olmayan kişiler,
 • Mide ülseri ya da bağırsak iltihabı geçirenler,
 • İdrarında kan olanlar,
 • Tekrarlanan kan nakilleri gerçekleştirenler,
 • Vücuttaki demir düzeyini etkileyen bir hastalığı olanlar Gynoferon kullanmadan önce doktorlarına danışmak zorundadır.

Gynoferon Nasıl Kullanılır?

Gynoferon kullanımı kolay olan ve yan etkileri nadiren görülen bir ilaçtır. Aç karna kullanımı önerilmektedir. Özellikle yemekten yarım saat önce alınan Gynoferon son derece etkili olur. Yemekten sonra tüketilmesi kararlaştırılırsa bu durumda 2 saat beklenmesi gerekecektir. Midesinde rahatsızlık hisseden kişilerin yemek ile birlikte kullanması gerekli olacaktır.

Vücutta C vitamini oranı yüksekse demir emilimi maksimum düzeyde olur. Bu sebeple de Gynoferon tabletler kullanılacağı zaman su yerine C vitamini içeren portakal suyu ya da limonata tercih edilebilir. Böylece demir emilimi maksimum düzeyinde olacaktır. Çay, kahve ya da süt ürünleri ile birlikte kullanımı önerilmemektedir.

Gynoferon Yan Etkileri Neler?

Hastalıklardan kurtulmamızı sağlayan her ilaç gibi Gynoferon da bazı yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Gynoferon yan etkileri yanlış kullanım söz konusu olmadan ortaya çıkmaz. Yüksek dozda ya da yanlış bir şekilde kullanılırsa yan etkiler kendisini gösterecektir.

 • Kusma ya da bulantı,
 • Mide ekşimesi,
 • Hazımsızlık,
 • Kabızlık,
 • İshal,
 • İştah kaybı,
 • Çok koyu renkli dışkılama, gibi yan etkileri ortaya çıkabilmektedir.

Gynoferon Fiyatı Ne Kadar?

Gynoferon eczanelerden kolaylıkla alınabilen bir ilaçtır. Gynoferon fiyat olarak da rahatsız edici bir seviyede değildir. 23 TL karşılığında bir kutu Gynoferon alınması mümkün olur. Hamilelik dönemindeki kadınlar düzenli olarak satın alıp kullanmaya devam edebilirler. Demir ve folik asit miktarı her zaman ideal düzeyinde seyredecektir. İçerisinde 30 adet bulunur ve 1 ay süresince düzenli olarak kullanımı söz konusudur.

Ayrıca bu linkten daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın