DROPOLEV Şurup 150 ML Nedir ve Nasıl Kullanılır?

DROPOLEV Şurup 150 ML Nedir?

Kuru öksürükten şikayetçi olan hastaların tedavi için DROPOLEV şuruba yönelmeleri tavsiye edilebilmektedir. Balgamsız öksürüğün giderilmesi adına en etkili yöntemler arasında sayılmaktadır. DROPOLEV şurup, 150 ölçüsünde olan bir şişede satılmaktadır. Aynı zamanda da pipet ve 5 ml ölçekli olan bir aparatla satın alınabilmektedir. DROPOLEV içerisinde etkin madde olarak levodropropizin ve klorfeniramin maleat yer almaktadır.

DROPOLEV Şurup 150 ML Nasıl Kullanılır?

DROPOLEV şurup, yetişkinler için günde 3 kez kullanılması tavsiye edilmektedir. 6 saat aralığıyla bu ilacın kullanılması gerektiği vurgulanmaktadır. DROPOLEV şurup, en fazla 1 hafta boyunca kullanılmaktadır. Öksürüğün 1 haftadan önce kesilmesi halinde bırakılması da herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır. Aynı zamanda da doktor tavsiyesi ile tüketilmesi gerektiği de hatırlatılmaktadır.

DROPOLEV şurup, yemeklerle beraber alınmaması gereken bir ilaçtır. Bunun yerine yemeklerden bir süre öncesinde ya da sonrasında tüketilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. DROPOLEV şurup, ağızdan kullanım için uygun olmakla beraber, ölçek ya da pipetler yardımıyla kullanılabilmektedir.

Çocukların da kullanabileceği bir ilaç olan DROPOLEV şurup, 10 ile 20 kg arasındaki çocuklar için günde 3 kez 3 ml şeklinde kullanılmalıdır. 20-30 kg arasındaki çocuklar için ise günde 3 defa 5 ml tercih edilmesi vurgulanmaktadır. Yetişkinler için ise günde 3 kere olmak kaydıyla kg başına 3-6 mg arasında kullanılabilir.

DROPOLEV şurupları özel durumları olan kişilerin dikkatli kullanmaları gerekmektedir. Bu konuda özellikle ciddi böbrek yetmezliği problemi çeken kişilerin doktor tavsiyesiyle kullanmaları gerektiği de ifade edilmektedir.

Bu ilaçların kullanılmayı unutan kişilerin, doz aşımı durumuna dahil olmamaları ve telafi yoluna gitmemeleri gerekmektedir. Belirlenen programda DROPOLEV ilacının kullanımını sürdürmelidirler.

DROPOLEV Şurup 150 ML Yan Etkileri

DROPOLEV şurubun talimatlarına aykırı bir biçimde kullanılmasının yanı sıra DROPOLEV içerisinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilere karşı yan etkileri bulunmaktadır. Bu tip gelişmelerin yaşanması halinde sağlık kurumlarına yönelmek tavsiye edilmektedir.

Yan etkileri arasında soluk almada güçlük, dil ya da boğazda şişkinlik, kan basıncında düşme, yaygın kızarmalar, kaşıntı ve kurdeşen gibi ciddi yan etkiler görülebilmektedir. DROPOLEV şurup kullanımında doğru olarak ilerleyen kişilerin herhangi bir yan etkiyle karşılaşmaları söz konusu olmamaktadır.

Çok yaygın biçimde görülen DROPOLEV şurup yan etkileri arasında sakinlik ve uyuklama gibi durumlar görülebilmektedir. DROPOLEV içerisinde sık olarak görülen rahatsızlıklar arasında kabızlık, kusma, bitkinlik, ağız kuruluğu, dikkatte dağılma, baş dönmesi ve idrar yapamama gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

Nadir olarak görülen DROPOLEV şurup yan etkileri arasında; aşırı duyarlılık, halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, denge bozukluğu, titreme, uyuşma, kalp çarpıntısı, hipotansiyon, nefes darlığı, öksürük, solunum yollarında ödem, bulantı, mide yanması, midede ağrı, hazımsızlık, sinirlilik, uykuyu alamama, geçici görme kaybı, bacaklarda güçsüzlük, sara nöbetleri ve cilt döküntüsü görülebilmektedir.

Geri Ödeme Kodu

A15018

Satış Fiyatı

18.27 TL

Reçete Durumu

Normal Reçeteli bir ilaçdır.

Barkodu

8699591570423

Etkin Madde

Klorfeniramin Maleat - Levodropropizin

ATC Kodu

R05DB20

Birim Miktar

150

Birim Cinsi

ML

Ambalaj Miktarı

1

DROPOLEV Şurup 150 ML Prospektüsü

 

Yorum yapın