Dolorin Cold Nedir ? Dolorin Cold Ne işe Yarar ?

Dolorin Cold hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisin kullanılan Dolorin Cold, hastalar tarafından internet üzerinden Dolorin Cold nedir araştırmalarının sıklıkla yapıldığı görülür. Dolorin cold ne işe yarar konusunda merak edilenlere üst solunum yıllarında görülen tıkanıklıklar, burun tıkanıklığı açma işlemleri, olası iltihapların oluşumunu engelleme, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiler gösterir.

Vücut içerisinde ağrı ve iltihabın yaşanması durumlarında, hekimler tarafından reçete edilen ilaç, iltihaba sebep olan hormonları en aza indirir ve beraberinde gelişen ağrı ya da ateşin düşmesinde yardımcı olur.

Ayrıca çok nadir yaşanmak ile birlikte bazı bireylerde ağrı ve ateş ile birlikte ortaya çıkan kan damarlarının genişleyip burun tıkanıklığı yaratması, burun içerisinde bulunan damarların büzülmesi için de tercih edilir. Kulak, burun ve boğaz kısımlarının rahatsızlıkları sebebi ile ortaya çıkan baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş, halsizlik durumlarında da oldukça etkilidir.

Dolorin Cold Nasıl Kullanılır?

İlaç gruplarının hemen hemen tamamında olduğu gibi Dolorin Cold, hekim tarafından reçete edilir ve sadece eczanelerde satılır. Hekiminizin ilacı reçete etme şekline göre kullanım şekliniz eczacınız tarafından bilgi verilir. Tedavi süresi boyunca doktorunuzun vermiş olduğu kullanım şekline ve ilaç kullanım dozuna uyum sağlamanız, hastalığınızın doğru ve hızlı bir şekilde iyileşmesinde etkili olacaktır.

İlacın dozu dışında ve yanlış kullanımlar ile tüketilmesi, ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Dolorin Cold kullanımından verimli sonuçlar almak için kişilerin aç karnına tüketilmesi önerilir. Bu anlamda ilaç kullanımından önce ortalama 1-2 saat yemek yememeniz uygundur.

Bazı kişilerde yaşanan mide rahatsızlıklarından dolayı yemekten sonra kullanımı da yapılabilir. Hekiminizin gün içerisinde ne zaman ve ne kadar tüketeceğinizi bildirmesinin yanı sıra ilaç kullanımında bol su tüketmeniz de yararınıza olacaktır. Ayrıca ilaç 12 yaş altı çocuklarda uygun olmadığı gibi 12 yaş üzerindeki çocuklarda da hekime mutlaka danışılmalıdır.

Dolorin Cold

Dolorin Cold Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Dolorin Cold kullanımında da ilacın etken maddesine karşı herhangi bir alerjik durumunuzun olması, ilacı kullanmamanız gerektiğini gösterir. Burun damarlarını daraltarak tedavi eden ilaç, burun bölgesinde problemi olan kişiler için uygun değildir. İlacın kullanım süresinde hekim bilgisinin olmaması gribe, soğuk algınlığına veya ağrıyı önlemek amacı ile başka bir ilacın kullanılması önerilmez.

Bunun yanı sıra aktif olarak kullanılan ilaçların da endikasyon bilgileri mutlaka kontrol edilmelidir. Dolorin Cold kullanımında hekimin belirtmiş olduğu doz miktarı kadar kullanılması büyük önem taşır. Aksi takdirde sindirim sistemi organlarında delinme ya da kanama durumlarının yaşanması söz konusu olabilir.

Hastalarda mide, bağırsak, astım, kalp ve damarlar ile alakalı problemleri olanlar ilacın kullanımından önce mutlaka hekime detaylı bilgi aktarımı yapmalıdır. Ayrıca geçmiş zamanlarda yaşamış olduğunuz mide kanaması, kalp krizi, felç, kan pıhtılaşması, vücut genelinde şişlik ya da psikiyatrik ilaçlar kullanıyorsanız, Dolorin Cold tüketiminde bulunmamalısınız.

Dolorin Cold tedavi süresince araba ya da makine kullanımına engel olmaz. Fakat ilaç kullanımı esnasında baş dönmesi gibi etkenler yaratabileceğinden araç veya makine kullanımınız önerilmez. Ayrıca hamilelik ve emzirme dönemlerinde Dolorin Cold kullanımı kesinlikle yapılmamalıdır.

Dolorin Cold Olası Yan Etkiler

Dolorin Cold kullanımı esnasında karın ağrısı, nefes alıp vermede zorlanma, kurdeşen, ağız, yüz, dil ve boğaz kısımlarında şişlik gibi durumların yaşanmasında derhal ilacın kullanımı kesilmeli ve hekime başvurulmalıdır. Bunun yanı sıra mide bulantısı, kusma, ishal veya kabızlık, mide yanması, uyuşukluk, asabilik, uyumada güçlük, cilt yüzeyinde kızarıklık, vücut içerisinde su tutumu ve tuz tutulumu sık rastlanan yan etkilerde yer alır.

Bu yan etkilerin görülmesinde ilaç kullanımına devam edebilir ve doktora yan etkilerin bilgisini verebilirsiniz. Dolorin cold fiyat bilgisi için eczacınıza başvurabilir, dilerseniz hekiminize reçete ettirebilirsiniz.

 

İzlemek için tıklayınız.

Yorum yapın