DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Karton kutuda 40 film tablet içeren DICETEL, blister ambalajlarda kullanıcılara sunulmaktadır. Her biri turuncu ve yuvarlak tabletler olarak bilinen bir ilaçtır. DICETEL, pinaveryum bromür içermesiyle bilinir ve antispazmodik safra kesesi ve bağırsak odaklı tedavilerde de tercih edilmektedir.

 

DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Ne İçin Kullanılır?

DICETEL tabletler, bağırsak ve safra kesesinde meydana gelen spazmları engellemek adına kullanılmaktadır. Bu spazmlar ciddi ağrılara neden olacak ve kişinin huzursuz hissetmesinin temel sebebi olarak da ifade edilebilecektir.

DICETEL tabletler, bağırsak ve safra kadar mide kaynaklı rahatsızlıkların çözümü evresinde de kullanılmaktadır. Bu şikayetler genel olarak mide ağrısı, ishal, kabızlık, şişkinlik, gaz çıkaramama gibi sorunlar kendini göstermektedir. Aynı zamanda DICETEL ile bağırsağın dışkılardan arındırılması işleminde de tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.

DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Nasıl Kullanılır?

DICETEL ilacı günde 3 kez kullanılabilmektedir. Doktor tavsiyelerine göre günlük iki ile 6 tablet arasında da alınabilmektedir. Baryum lavmanı öncesinde de uygulanacak bir yöntem boyunca günde iki kez olmak üzere 3 gün boyunca alınması gerektiği de ifade edilmektedir.

DICETEL tabletlerin doğru biçimde alınması son derecede önemlidir. Yanlış kullanımlarda yemek borusunun zarar görmesi söz konusudur. Bu DICETEL tabletlerin yemek yeme esnasında tüketilmesi gerektiği belirtilmektedir. Suyla alınarak, herhangi bir şekilde çiğnenmesi ya da ezilmesi tavsiye edilmemektedir. Gün içerisinde eşit saat aralıklarında alınması gerektiği vurgulanmakta ve bu programa uyulması gerektiği de ifade edilmektedir. DICETEL ilaçlar çocuklar için uygun değildir. İlacın bırakılması halinde de herhangi bir yan etki de ortaya çıkmayacaktır. Doz alımının unutulması halinde de telafi amaçlı olarak hareket edilmemelidir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç, sadece yetişkinlere dayalı bir pozisyondadır. DICETEL ilacının fazla doz alınması halinde de doktora yönelmek gerektiği ifade edilmektedir. Normal ve belirtilen zamanlarda doz alımını gerçekleştirmek oldukça önemlidir. İlacın etkili ya da zayıf gelmesi halinde de doktorlara yönelmek gerektiği de unutulmamalıdır.

DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Yan Etkileri

DICETEL’in içerisinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerin bu ilacı kullanmaları tavsiye edilmemektedir. Aynı zamanda talimatlarına aykırı davranmak da bu ilacın farklı durumları ortaya çıkarmasına neden olabilmektedir.

Nefes almada zorlanma, boğazda ya da yüzde şişme, alerjik reaksiyonlar, kızarıklık, döküntü ve ürtiker gibi durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Ancak bu durumlar nadiren görülebileceğinden dolayı acil olarak sağlık kuruluşlarına gidilmesi gerektiği de ifade edilmektedir. Tıbbi müdahale gerektiren bu rahatsızlıklar arasında kişilerin halsiz hissetmeleri, yutma zorluğu, yemek borusu, mide ve bağırsak rahatsızlıkları da ortaya çıkabilmektedir. İlacın doğru şekilde kullanılması halinde herhangi bir sağlık problemi yaşanmayacak ve genel olarak etkisini gösterecektir.

 

Geri Ödeme Kodu

A02358

Satış Fiyatı

49.19 TL

Reçete Durumu

Normal Reçeteli bir ilaçdır.

Barkodu

8699559090017

Etkin Madde

Pinaveryum Bromür

ATC Kodu

A03AX04

Birim Miktar

50

Birim Cinsi

MG

Ambalaj Miktarı

40

 

DICETEL 50 MG 40 Film Tablet Prospektüsü

Yorum yapın