Dermovate Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Cilde uygulanarak kullanımı gerçekleştiren dermovate krem etken madde olarak yüzde 0,05 klobetazol on yedi propiyonat içeriği bulunur. Kapalı olarak kutularda reçete ile satışa sunulan bu krem aynı şekilde merhem losyon olarak da çeşitleri mevcuttur. 1 yaşından büyüklerin kullanımına uygun olarak görülen bu krem 30 ve 50 gramlık kutular içinde satışa sunulur.

dermovate krem cilt yüzeyinde bulunan sorunlarda kullanımı gerçekleşirken dermovate 0.05 merhem ise derinin alt kısmında bulunan sorunların giderilmesinde kullanılır. Merhem olarak satışta olanı oldukça yağlıdır.

Dermovate Krem Ne İşe Yarıyor?

Dermovate krem ne işe yarar çoğunlukla yüzde görülen plaklar bir çeşit deri hastalığı deri ve deri ekleri ve mukozaları etkisi altına alan iyi huylu deri hastalığı sedef hastalığı zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerin de enfeksiyonun etkilerini azaltmak için doktor tarafından kullanıma verilir. Bu krem sedef hastalığında egzama ve ilerlemiş egzama durumlarında cilt tahrişlerinde deri yüzeyinde bulunan şiddetli kaşıntı gibi ve mantar rahatsızlıklarında kullanılır.

Dermovate Krem Ne Şekilde Kullanılır?

Temizlik kurallarına uygun bir şekilde uygulanacak bölgeyi temiz hale getirilir. Daha sonra ince tabaka şeklinde günde bir veya iki defa cilde uygulanır. Uygulanan bölge tarafından emilmesi için bir süre ovulması gerekir. Tedaviden istenilen sonuç almak için kullanım süresi 4 hafta boyunca uygulanabilir. Şayet krem ellerdeki sorun için kullanılacaksa kesinlikle eller su ile iyice temizlenmesi gerekir.

Yaygın yüzeylere asla sürülmemesi gerekir sadece sorunlu olan bölgeye uygulanması en uygun olanıdır. Krem veya herhangi bir merhem kullanmaya başladığınızda 2 hafta gibi bir zaman geçmesi durumunda iyileşme etkisi görmemeniz halinde mutlaka hekiminize bilgi vermelisiniz.

Dermovate Krem Hamilelik Esnasında Kullanımı

Bu kremi hamilelerin de hamilelik şüphesi olanların mutlaka dermovate merhem kullanmaları asla ve kesinlikle tavsiye edilmez. Krem de bulunmuş olan etken maddelerin bebeğe zararı dokunabilir. Dermovate pomad çocuklarda kullanılmasına karşın kesinlikle 5 günü geçmemesi önerilir. 5 günü geçiren çocuklarda kortizonun zararları oldukça yaygın bir şekilde görülebilir.

Kesinlikle 1 yaşın altında bebeklerde kullanılması uygun değildir. Dermovate merhem ve dermovate krem bebeklerde pişik için kullanılmasına karşın doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmaması gerekir. Dermovate Pomat veya merhem yüz bölgesine karşı asla tüm yüze uygulamayınız. Krem sadece yüzde sorun olan kısma ince tabaka şeklinde sürülür ve en fazla 5 günü geçmeyecek şekilde kullanılabilir. Egzama veya sedef hastalarında tedavi asla yarıda bırakılmamalıdır.

dermovate krem

Dermovate Kremin Olası Yan Etkileri

Dermovate krem yan etkilerinin arasında tüylenmeye sebep olma gibi etkileri mevcuttur. Kıl köklerini beslediği için uygulanan bölgede tüylenme görülebilir. Dermovate kremi açık olan yaralar da asla kullanmayınız. Bu krem genital bölgeye doktor tarafından önerilmediği şekilde kullanılması uygun değildir. Fakat doktorunuz önerdiği takdirde ince tabaka şeklinde yüzeysel olarak hafif sürülebilir. Emziren annelerde bu kremin kullanılması uygun mu sorusuna gelince dermovate merhem içeriğinde bulunan etken maddeler ile anne sütüne geçti için emzirmekte olan anneler asla kullanamazlar.

Pomat merhem ve krem kortizonlu kremler arasında yer alır. Asla unutmayın kortizonlu kremler çocuklarda gelişim bozukluğu aynı zamanda kilo kaybı ve daha birçok sorunun ortaya çıkmasına sebep olabilir. Dermovate krem sadece yüzeysel olarak cilt sorunlarında kullanımı olurken daha yağlı bir yapıda olan dermovate merhem ise deri altı sorunlarında kullanılır. Dermovate krem kullanmadan önce doktorunuzla görüşüp ilaç hakkında geniş bilgi almadan asla kullanmamanız tavsiye edilir.

Yorum yapın