Croxilex 1000 MG

Croxilex, doktorlar tarafından reçete edilen antibiyotiklerden biridir. Croxilex; Çok sayıda mikrop ve bakteri türüyle savaşabilen ve antibakteriyel bir etkiye sahip geniş spektrumlu ilaçlardan biridir. Croxilex’in tablet formları 12 yaş ve üstü çocuklarda kullanılmamalıdır. Süspansiyon formundaki Croxilex, bu yaş grubundaki çocuklarda kullanılabilir. Croxilex fiyatı: 17,26 TL.

Croxilex nedir?

Croxılex ne ilacı? Bu Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir.

Croxilex ne için kullanılır?

Croxılex, tekrarlayan tonsillit, sinüzit, otitis media gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; alt solunum yolu enfeksiyonları ve pnömoni, akut ve kronik bronşit gibi akciğer enfeksiyonları; bakterilerin neden olduğu kardiyovasküler enfeksiyonlar; bakteriyel menenjit (bakteriyel menenjit); kemik ve eklem enfeksiyonları; gonore, doğum sonrası ateş, kürtaj sonrası enfeksiyonlar; karın organlarındaki enfeksiyonlar; bağ dokusu iltihabı (selülit), cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları (hayvan ısırıkları, saç kökü iltihabı, apseler, yaralar); Üriner ve genital enfeksiyonların ve diş ve diş eti enfeksiyonlarının (diş apsesi gibi) tedavisinde kullanılır. Kullanım 12 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler içindir.

Croxilex 1000 mg

Croxilex ne işe yarar?

Croxilex, çeşitli durumlarda Croxilex duyarlılığı olan bakterilerin neden olduğu bakteriyel enfeksiyonlar için kısa süreli bir tedavi olarak uygulanır. Croxilex’in kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tekrarlayan otitis media, sinüzit, tonsillit ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir.
 • Akciğer iltihabı, kronik bronşitin akut alevlenmesi ve diğer alt solunum yolu enfeksiyonları için tercih edilir.
 • Mesane iltihabını (üretra), böbreklerde bakteriyel iltihabı ve idrar yollarının iltihaplanmasını hafifletmek için kullanılır. Ayrıca idrar yolu ve üreme organları ile ilgili diğer enfeksiyonlar için de kullanılır.
 • Tüm cilt ve yumuşak doku enfeksiyonlarının, özellikle irin, apse, kaynama, yara enfeksiyonları, selülit tedavisinde çok faydalıdır.
 • Diş apselerinde ve diş ve diş etleriyle ilişkili diğer enfeksiyonlarda iyileştirici bir etkiye sahiptir.
 • Croxilex, dokulardaki ve kandaki toksinlerin veya bakterilerin neden olduğu düşük puerperal ateş durumunda tedavi için kullanılır. Ek olarak, Croxilex karın içi kan ve toksin veya bakteri içeren dokularda ve diğer enfeksiyonlarda etkili tedavi sağlar.

Croxilex nasıl kullanılır?

 • Croxilex’i doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uyun.
 • Her Croxilex dozunu bir bardak su ile için.
 • Mide ve bağırsak rahatsızlıkları olasılığını en aza indirgemek için, Croxilex gıdaya başlarken kullanılacak en iyi zamandır.
 • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar için önerilen Croxilex dozu; hafif ila orta derecede enfeksiyonlarda: günde iki kez 625 mg Croxilex tablet; Şiddetli enfeksiyonlarda: günde iki kez 1 g Croxilex tablet,
 • Dental enfeksiyonlarda kullanılacak CROXILEX dozu: Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar: 5 gün boyunca günde iki kez 625 mg tablet
 • Croxilex ile tedavi süresi, tedavi incelemesi olmadan 14 günden fazla olmamalıdır.

Croxilex yan etkileri

Croxilex’in nadir yan etkileri görülebilir: özellikle ayak veya avuç içi tabanlarında kaşıntılı, kırmızı-mor lekeler, deride kurdeşen benzeri şişlik, ağızda aşırı hassasiyet, gözler ve genital bölge, ateş ve aşırı yorgunluk (eritema multiforme)

Croxilex’in çok nadir yan etkileri:

 • Yüz, dudak, ağız, dil veya boğazda şişme ve yutma veya nefes almada zorluk (anjiyonörotik ödem)
 • Cilt yüzeyinin altındaki küçük noktalarda kırmızı yuvarlak lekelerin oluşumu, ciltte kızarıklık veya çürükler gibi alerjik reaksiyonlarla kendini gösteren vasküler inflamasyon (aşırı duyarlılık vasküliti).
 • Kırmızı, pullu, şişlik ile döküntü ve cilt altında kabarcıklar (akut genelleşmiş ekzantematöz)
 • Dudaklarda, gözlerde, ağızda, burunda ve genital bölgede ciddi darbelere ve kanamalara neden olan ciddi bir cilt hastalığı (Stevens-Johnson Sendromu).
 • Ciltte ağrılı kızarıklıkla başlayan, daha sonra büyük kabarcıklarla devam eden ve cilt soyulması ile biten ciddi bir cilt reaksiyonu. Bu hastalığa ateş, titreme, kas ağrıları ve genel rahatsızlık eşlik eder (Toksik Epidermal Nekroliz).
 • Deri döküntüsü, kaşıntı veya kurdeşen, yüzün, dudakların, dilin veya vücudun diğer bölümlerinin şişmesi, nefes darlığı, hırıltılı solunum veya nefes almada zorluk ile kendini gösteren aşırı alerjik durum (anafilaksi) (7-12) döküntü, ateş, eklem ağrısı , özellikle günler sonra kolun altındaki lenf şişmiş düğümler (serum hastalığı benzeri sendrom) gibi semptomlarla kendini gösteren alerjik durum İri içeren küçük kabarcıklarla yaygın kırmızı deri döküntüsü (büllöz döküntü dermatiti). Bunlardan biri üzerinizde gelişirse, CROXILEX’e karşı ciddi bir alerjiniz olduğu görülmektedir.

Croxilex kullanırken belirtilen istenmeyen etkilerden herhangi birini görürseniz, doktorunuzu arayın veya bir sağlık kurumunun acil servisine başvurun.

Yorum yapın