Coldaway Cold Flu Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

coldaway cold flu 24 Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

coldaway cold flu 12, 24 ve 30 tabletlik blister kutular içerisinde satılan ilaçlardır. İbuprofen ve psödoefedrin maddelerini içermektedir. coldaway cold flu içerisinde bulunan ibuprofen ile beraber ağrı kesici ve ateş düşürücü etki yaratabilmektedir. Psödoefedrin ile de burun ve sinüslerdeki tıkanıklığı gidermede kullanılabilmektedir. Grip, soğuk algınlığı, ateş ve vücut ağrılarını ortadan kaldırmada kullanılmaktadır.

 

coldaway cold flu 24 film tablet Nasıl Kullanılır?

coldaway cold flu, 12 yaşının üstündeki her birey için kullanılabilmektedir. Günde 2 kez kullanılması tavsiye edilen coldaway cold flu, günlük 6 tablete kadar doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilmektedir. Ancak 60 yaşının üzerindekiler için dikkatli kullanılması gerektiği ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra böbrek ya da karaciğer yetmezliği rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bu kişilere coldaway cold flu ilacı önerilse de düşük dozda alınması gerektiği de vurgulanmakta olan bir durumdur.

coldaway cold flu ilacının belirlenen düzeyde kullanılmaması halinde doz aşımı uygulanmaması gerektiği vurgulanmaktadır. Aynı zamanda coldaway cold flu ilacının tedavisinin sonlandırılması da sorun teşkil etmemektedir. Ancak kullanım öncesinde ve evresinde de doktorlara danışarak ilerlemek en etkili yöntem olarak sayılabilecektir.

 

Coldaway Cold Flu

coldaway cold flu 24 Film Tablet Yan Etkileri

coldaway cold flu kişilerin duyarlı oldukları maddeleri içerecek biçimde kullanılması halinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yan etkilerden herhangi birinin olması halinde de en yakın kliniğe gidilmesi gerektiği de ifade edilmektedir.

coldaway cold flu kullanımına bağlı olarak nefes darlığı ya da hırıltılı nefes alma problemi kendini gösterebilmektedir. Tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi çarpıntı gibi durumlar da ortaya çıkmaktadır. Yüz, dudak, dil ve boğazlarda da alerjiye bağlı şişlikler görülebilmektedir.

Kan basıncında artış, kap ritminde bozukluk, göğüs ağrıları, karın ağrısı, deride sarılık gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Dışkıda ve kusmukta kan görülmesi de COLDAWAY COLD & FLU ilacının yan etkileri arasında sayılabilmektedir.

coldaway cold flu kullanan kişilerin ciltlerinde morluklar, enfeksiyon ihtimalinde artış ve halsizlik gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da cildin soyulması ve kırmızı döküntüler de görülebilmektedir.

coldaway cold flu kaslarda zayıflama ve güç kaybına da neden olabilmektedir. Sanrı ya da halüsinasyon gibi durumların oluşmasını da tetiklemektedir.

coldaway cold flu ile beraber dress sendromu da kendini gösterebilmektedir. Bu sendromla beraber döküntü, ateş, lenf düğümlerinde şişkinlik ve beyaz kan hücrelerinde artış görülebilmektedir. Aynı zamanda da bu ilacın kullanımıyla beraber kalp krizi ve inme gibi durumların da küçük de olsa ihtimali bulunmaktadır. Bu iki durumdan bir tanesinin oluşması halinde coldaway cold flu ilacına karşı alerjik reaksiyonların ortaya çıktığı söylenebilmektedir.

Youtube kanalımızdan coldaway cold flu videosunu izleyebilirsiniz.

Geri Ödeme Kodu

A13884

Satış Fiyatı

19.33 TL

Reçete Durumu

Normal Reçeteli bir ilaçdır.

Barkodu

8699514093251

Etkin Madde

Ibuprofen - Pseudoephedrine Hcl

ATC Kodu

R05X

Birim Miktar

200+30

Birim Cinsi

MG

Ambalaj Miktarı

24

 

coldaway cold flu 24 Film Tablet Prospektüsü

Yorum yapın