Cabral Nedir? Cabral Ne İşe Yarar?

Cabral kas gevşetici ve ağrı kesici olarak görev yapan ilaçlardan bir tanesi. Yaşanan fiziksel sorunlarda Cabral kullanılarak ağrıların ortadan kalkması sağlanabilir. Tablet formunda olan bir ilaçtır ve kutusunda 24 adet tablet yer alır.

Fiziksel sakatlanmalar çok sık yaşanmadığı için insanlar Cabral nedir? sorusunun yanıtını tam olarak veremezler. Çok popüler bir ilaç olduğunu söylemek zordur. Ancak içeriğinde yer alan maddeler sebebiyle son derece etkilidir. Ayrıca yan etkilerinin de düşük seviyede olması insanların kas gevşetici olarak ilk tercihi olmasına sebep olur.

Cabral Nedir?

Cabral her bir tabletinde 400 mg. feniramidol HCI içeren kas gevşetici ve ağrı kesici tabletlerdir. Yapısında yardımcı madde olarak çok sayıda farklı madde yer alır. İlacın oldukça etkili olmasında etkin maddenin yanındaki yardımcı maddelerin de büyük faydası bulunmaktadır.

Kas ağrıları olan ya da sakatlanan kişiler Cabral 400 mg kullanmaya karar verirlerse her zaman kutunun içerisinden çıkan talimatları okumalıdır. Doktorlarının belirlediği bir dozaj varsa o dozaja göre ilacı kullanması doğru olur.

Cabral Ne İşe Yarar?

Cabral kullanacak olan kişilerin her zaman Cabral ne işe yarar sorusunun yanıtını aldıktan sonra ilacı kullanmaya başlaması gerekmektedir. Cabral vücutta kas gevşetici ve ağrı kesici olarak görev yaparken vücudun birçok farklı bölgesinde etkili olabilmektedir.

Kaslarda yaşanan incinme, zedelenme, üşütme, romatizma ve siyatik gibi rahatsızlıklarda çok olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Vücudun bel, bacak, boyun ya da sırt gibi bölgelerinde ortaya çıkan ağrılarda da etkili bir üründür. Fizik tedavi ile çözülecek rahatsızlıklarda destek ürünü olarak sunulur.

Cabral Nasıl Kullanılır?

Cabral kullanacak olan kişilerin her zaman doza dikkat etmesi gerekir. Cabral 400 mg. günde 3 defaya kadar kullanılabilen bir ilaçtır. İlacın kullanım saatleri arasında minimum 6 saat olması gerekirken bu süre 8 saate de çıkarılabilir.

Kullanım sırasında aç ya da tok karınlı olmak çok önemli değildir. Genellikle mideyi çok zorlayan bir ilaç olmaz. Ancak mide hassasiyeti bulunan kişilerin yemekten sonra tüketmesi daha rahat olacaktır. Eğer kullanımı unutulursa bir sonraki kullanım saatinin beklenmesine gerek olmaz. Direkt olarak kullanılması ve sonrasında bu kullanıma göre yeniden planlanması doğru olur.

Cabral Kullanımı Kimler İçin Sakıncalı?

Fiziksel bir rahatsızlık yaşayan kişiler Cabral 400 mg nedir sorusunun yanıtını aldıktan sonra hemen ilacı kullanmayı düşünüyorlar. Ancak Cabral bazı kişiler için son derece sakıncalı olabilir.

İçeriğinde çok sayıda farklı maddeyi barındırmaktadır. Bu maddelerden bir tanesine dahi alerjisi olan kişilerin Cabral kullanmaması gerekir. Kullanım sonrasında boğazda şişme, kaşıntı, kızarıklık ve nefes alma güçlüğü başlıyorsa ilacın kullanımı bırakılmalı ve acilen hastanelere gidilmelidir. Karaciğer bozukluğu olan kişilerin de kullanmaması gereken bir üründür.

Hamile bayanlarda kullanımı da sakıncalı görülür. Mecbur kalınmadıkça kullanılmaması daha doğru bir tercih olacaktır.

cabral

Cabral Yan Etkileri Neler?

Cabral kullanımı sırasında bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bunlardan bazıları yaşamı tehdit edecek seviyede olurken bazıları biraz daha basit etkilerdir. Tansiyonun bir anda düşmesi ya da alerjik reaksiyonların ortaya çıkması son derece tehlikelidir ve ilacın kullanımının derhal bırakılması gerekir.

Hastalarda sersemlik hali, uyku bozukluğu, bulantı ve kusma, baş dönmesi, uyuşukluk hali, kaşıntı, isilik ya da dilde yanma hissi gibi yan etkiler ortaya çıkarabilmektedir.

Cabral Fiyatı Ne Kadar?

Sakatlanmalar yaşayan kişiler eczanelere gittiklerinde Cabral fiyat listesinde fiyatın 21 TL olduğunu göreceklerdir. Ortaya çıkardığı etkilere göre uygun fiyatlı bir ilaç olarak gösterilebilir.

İlaç Hekimi Youtube kanalımıza abone olmadıysanız, hemen abone olabilir ve prospektüs bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın