Bemiks Ampul

Bemiks ampul B1 Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, D-Pantenol, Niasinamid’dir. Bemiks ampul, vitaminleri ağız yoluyla alınamayan hastalarda vitamin eksikliğinin önlenmesi ve değiştirilmesi için kullanılır. Beslenme bozukluklarına bağlı vitamin eksikliği ve normal beslenmeyi desteklemek için; Vücudun ve zihnin hızlı yorgunluğu, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme gibi genel şikayetleri olan hastaların uzun postoperatif dönemlerde beslenme gereksinimlerini karşılama gereksinimlerinde; Zona, sinir ağrısı, sinir iltihabı, diyabet hastalıkları, kalp kası bozukluğu, radyasyon hastalığı ve ateş romatizmasında görülen B vitamini eksikliğini önlemek ve ortadan kaldırmak için kullanılır ve ayrıca alkolizm sırasında uzun süreli zehirlenmelerde tedaviye ek olarak kullanılır.

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

Bemiks, 2 ml’lik bir ampulde 25 mg tiamin (B1), 2 mg riboflavin (B2), 5 mg piridoksin (B6), 50 mg niasinamid ve D-pantenol içerir. Sarı berrak çözelti kehribar cam ampullerde mevcuttur. BEMIKS, içerdiği vitaminler oral kullanım için uygun olmadığında eksikliği önlemek ve değiştirmek için kullanılır. B vitamini eksikliği, dilde, ağızda veya dudaklarda şişme, sinirlerde ağrı, gerginlik veya fonksiyon kaybı, gözdeki görmeyi etkileyebilecek yeni kan damarlarının oluşumu, B1 vitamini (tiamin) ‘de görülen beriberi hastalığında kalp hastalıkları nikotinamid eksikliğinde görülen eksiklik ve pellagra hastalığı cilt bozuklukları ortaya çıkabilir. Bemiks ampul şampuana katılır mı? Bemiks ampul saç için kullanılmaz. Bemiks ampul fiyat için lütfen eczacınıza danışın.

Bemiks ampul nasıl kullanılır?

  • Yetişkinler (yaşlılar dahil) ve 3 yaşın üzerindeki çocuklar: günde 1-2 ampul.

Bemiks ampul uygulama yolu ve yöntemi

  • Damar içine kas içine veya kas içine (infüzyon) yavaşça eklenir.
  • İlacı daima doktorunuzun söylediği gibi kullanın.
  • Bemiks kompozit ampul,% 5 Dekstroz,% 10 Dekstroz,% 20 Dekstroz,% 10 Fruktoz,% 5 Dekstroz +% 0.2 NaCl,% 5 Dekstroz +% 0.9 NaCl, 1/6 M Sodyum laktat ve Laktatlı Ringer çözeltileri. . Uyumsuzluk olasılığı nedeniyle, yukarıda belirtilen çözeltiler dışındaki ilaçlar ve çözeltilerle karıştırılmamalıdır. Sadece hastaneye ciddi alerjik reaksiyon (anafilaksi) riskine karşı intravenöz uygulama
  • Hastaneye yatırılan hastalara uygulanmalı ve uygulama sırasında solüsyon ışıktan korunmalıdır.

Çocuklarda kullanımı

  • 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.

Yaşlılarda kullanımı

  • Yetişkinlerde dozaj kullanılır.

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. Uygunsuz kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde etkiler, sağlığınıza zarar verir.

Damar içine kas içine veya kas içine (infüzyon) yavaşça eklenir. Aktif madde: Her 2 ml ampulde 25 mg tiamin (B1), 2 mg riboflavin (B2), 5 mg piridoksin (B6), 50 mg niasinamid ve D-pantenol Yardımcı bileşenler: sodyum klorür, sodyum fosfat, sitrik asit monohidrat, polisorbat 80, metilparaben, propilparaben, enjeksiyon için su.

Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacı kullanırken, doktora veya hastaneye giderken bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyin. Bu talimatta yazılanları tam olarak takip edin. İlaç için önerilen dozdan başka yüksek veya düşük dozlar kullanmayın.

Bemiks ampul yan etkileri

  • Karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz durumunda derhal doktorunuza danışın.
  • İlacın kullanımı nedeniyle yaygın bir yan etki bildirilmemiştir.

Bemiks’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz varsa doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Kullanmanız gerekenden daha fazla BEMIKS kullandıysanız, BEMIKS kullanmanız gerekenden daha fazla kullandıysanız bir doktor veya eczacı ile konuşun. BEMIKS kullanmayı unutursanız, unutulmuş bir dozu telafi etmek için çift doz almayın. BEMIKS ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler için olumsuz etki beklenmez.

Bemiks Ampul Prospektüs

[pdf-embedder url=”https://www.ilachekimi.com/wp-content/uploads/bemiks-ampul.pdf”]

Yorum yapın