Aferin Şurup Nedir ve Aferin Şurup Ne İşe Yarar?

Kış ayları birçok şehrimizde sert geçiyor. Hava sıcaklıklarının hızlı bir biçimde düştüğü kış günlerinde ya da mevsim geçiş dönemlerinde soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklar oldukça yaygın bir biçimde görülmekte. Ciddi bir sağlık problemi olmayan kişiler için çok da zararlı gözükmeyen bu hastalıklar hayat kalitesini düşürdüğü için kısa süre içerisinde tedavi edilmeli.

Üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan ilaçlardan bir tanesi de Aferin isimli ilaçtır. Aferin şurup ve aferin forte olarak iki farklı formu bulunmaktadır. Tablet kullanımında zorlanan ya da tercih etmeyen kişiler diledikleri gibi şurubu satın alabilirler.

Aferin Şurup Nedir? İçeriğinde Hangi Maddeler Var?

Aferin şurup sahip olduğu içeriği sayesinde üst solunum yolu hastalıklarının tedavi edilmesinde ve hastanın bir an önce normal hayatına dönmesinde tercih edilen ilaçlardan bir tanesidir. Sıvı formda olduğundan herkes tarafından kullanılabilir. 6 yaş ve üzeri kişilerde kullanım aşamasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmaz.

Aferin şurup içeriğinin zengin ve etkili olması ile ünlenen bir ilaçtır. Aferin plus şurup içerisinde birçok ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçta olduğu gibi parasetamol yer alır. Bunun yanı sıra klorfeniramin maleat ve psödoefedrin HCI içermektedir. Parasetamol 160 mg. ile birlikte en yüksek miktardaki maddedir. Klorfeniramin maleat 1 mg, psödoefedrin HCI ise 5 mg. bulunmaktadır.

aferin şurup

Aferin Şurup Ne İşe Yarar?

Şurubun içerisinde yer alan farklı maddelerin olması Aferin şurup ne işe yarar sorusunun sorulmasına sebep olur. İçeriği sayesinde birçok farklı sorunu çözebilen bir ilaçtır. Parasetamol vücutta ortaya çıkan ağrılar ve yüksek ateşin ortadan kalkmasında etkili bir maddedir. Kullanımından 30 ila 60 dakika sonrasında etkisi gözlemlenmeye başlar.

İçeriğinde yer alan klorfeniramin maleat ise üst solunum yolu hastalıklarında ortaya çıkan hapşırma, burun ve yutak boşluğunda kaşıntı, göz yaşarması, rinit ve göz kaşınması gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasında görevli olan bir maddedir. Psödoefedrin HCI ise burun tıkanıklığının açılmasında etkili olan bir maddedir. Bütün bu maddeler ile birlikte üst solunum yolu hastalığı vücudu terk eder.

Aferin Şurup Nasıl Kullanılır?

Üst solunum yolu hastalıklarında Aferin şurup fiyat bakılmadan alınan ürünlerden bir tanesi. Hastalıklara karşı çok etkili olmasının yanında kullanımının son derece basit olması da ilacı ön plana çıkarmaktadır.

Yemekten önce ya da sonra kullanılabilen bir ilaçtır. Gün içerisinde ihtiyaca göre yüksek dozlarda kullanılabilir. Her bir kullanım arası 4 saat olmalıdır. Kullanım dozunun dördü geçmemesi gerekir. Her 4 saatte bir tüketildiğinde günlük 6 doza ulaşılır ve sorunlar ortaya çıkar. Ayrıca 6 gün boyunca düzenli olarak kullanılmasına rağmen sonuç vermiyorsa daha fazla kullanılmaması gerekir.

Aferin Pediatrik Şurup İle Aferin Plus Şurup Arasındaki Farklar Neler?

Aferin şurup dendiğinde eczanelerde iki farklı ürün ortaya çıkmaktadır. Aferin pediatrik şurup ve plus şurup olmak üzere iki farklı seçenek sunulur. İki ürün arasındaki fark içeriğinde yer alan psödoefedrin HCI maddesidir. Bu madde 6 yaşından küçükler için sakıncalı olabilir. Bu sebeple de pediatrik şurupta kullanılmaz. Plus şurup 6 yaşından itibaren kullanılabilirken pediatrik şurup 2 yaşından itibaren kullanılabilir.

Aferin Şurup Fiyatı Ne Kadar?

Ortaya çıkan grip ve nezle hastalıklarında tedavinin biran önce yapılması ve normal hayata dönülmesi gerekecektir. Aferin şurup fiyat olarak çok tatmin edici bir düzeyde olduğundan direkt olarak eczanelerden talep edilebilir. 11 TL fiyatıyla çok cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Dilerseniz youtube üzerinden videomuzu izleyebilirsiniz.

Yorum yapın